Automobily

BMW M2 od tunera Manhart s extrovertným vzhľadom a výkonom 715 koní

Manhart MH2 GTR II

Nemecký úpravca Manhart sa prebúdza zo zimného spánku a chŕli nádherné stroje ako na bežiacom páse. Dnes sa chopil nového BMW M2 a vytvaroval z neho poriadne extrovertný unikát. Tento vizuálne veľmi polarizujúci vzhľad ide ruka v ruke so zvýšením výkonu, vďaka ktorému dokonca aj BMW M8 vyzerá trochu buržoázne. Asi sme sa zaľúbili na prvý pohľad…

Manhart môže byť pokojne dvorným úpravcom modelov BMW…

Dizajn modelu Manhart MH2 GTR II je dosť extrovertný a teda skôr otázkou osobného vkusu.

MH2 GTR II (tak sa volá BMW M2 po úprave z dielne Manhart) môže počítať s kompletne prepracovaným 3,0-litrovým radovým šesťvalcom s biturbom. Motor S58 má upravené nastavenia riadiacej jednotky a nainštalovaný nový systém nasávania, čím sa zvýšil celkový výkon na 715 koní a krútiaci moment na 850 Nm.

Tomu zodpovedá nárast o 255 koní a 300 Nm v porovnaní so štandardným modelom. Teraz zrýchli zo 100 na 200 km/h za približne 5,8 sekundy. Zaujímavé je, že tuner neudáva hodnotu zrýchlenia z 0 na 100 km/h. Štandardný šprint by však mal byť pravdepodobne rýchlejší ako 4,1 sekundy sériového modelu. A o ten správny zvuk sa stará nový výfukový systém so 100 milimetrovými koncovkami a elektronicky riadenými ventilmi. “Stofka rúra” musí byť…

Ako už bolo spomenuté, dizajn je dosť extrovertný a teda skôr otázkou osobného vkusu. Hlavným dôvodom je svetlo purpurové telo a dekoratívna súprava vo farbe šampanského. K tomu sa pridali objemné aerodynamické doplnky. Napríklad obrovské uchytenie kapoty, neprehliadnuteľné zadné krídlo, množstvo spojlerov a difúzor. Všetko samozrejme z karbónu.

V podbehoch upraveného modelu BMW dielňou Manhart sú 21-palcové disky (s pneumatikami s rozmermi 285/30 vpredu a 305/25 vzadu). Upravený podvozok s tlmičmi KW Variant 4 znižuje auto o niekoľko centimetrov a robí ho tak ešte viac stabilnejším.

Vo vnútri Manhart odstránil zadné sedadlá a pridal ochrannú klietku, respektíve výstuhy, aby bola táto pretekárska M2-ojka naplno pripravená na dráhu. A aká je cena tohto jedinečného diela? Je k dispozícii, ako vždy, len na požiadanie pre komplet úpravu auta alebo sa viete dozvedieť na požiadanie aj ceny jednotlivých častí alebo kitov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button