Info

Red Dot Award 2024: PEUGEOT E-3008 je víťazom

Red Dot Award 2024: PEUGEOT E-3008

PEUGEOT opäť získal ocenenie Red Dot Award za vynikajúci dizajn. Nový PEUGEOT E-3008 zaujal medzinárodnú odbornú porotu zloženú z 39 porotcov v kategórii Produktový dizajn, svojou dynamickou siluetou fastbacku, novou modernizovanou prednou časťou a detailnými prvkami. Aj jeho predchodca, model PEUGEOT 3008, získal v roku 2017 toto ocenenie. Je to už deviatykrát, čo značka PEUGEOT získala prestížne ocenenie za dizajn RED DOT AWARD.

Matthias Hossann, riaditeľ dizajnu značky PEUGEOT: “Som potešený, že nový dizajn modelu PEUGEOT E-3008 získal ocenenie Red Dot Design Award. PEUGEOT E-3008 kombinuje vynaliezavosť a húževnatosť značky PEUGEOT E-3008 stelesňuje všetky hodnoty značky s levom. Znovuzrodenie modelu PEUGEOT 3008 znamenalo modernizáciu jeho imidžu spojenú s harmonizáciou dynamického dizajnu a s optimálnou efektivitou pomocou siluety fastbacku. Toto ocenenie dokazuje, že kreativita nášho tímu sa vyplatila.”

Peugeot je líder extravagantných dizajnov…

Mačkovité línie modelu PEUGEOT E-3008 odrážajú vyvážené rozmery vozidla, ktoré je jedným z najkompaktnejších v kategórii plne elektrických SUV segmentu C.

PEUGEOT E-3008 vyniká novým, moderným a efektívnym dizajnom exteriéru. Chrómové komponenty boli odstránené v prospech lakovaných: Meteor Grey na prednom a zadnom nárazníku, Orbital Black na krytoch zrkadiel a spodnej časti.

Pre PEUGEOT E-3008 bola navrhnutá nová predná časť, ktorá zahŕňa kompletný redizajn svetlometov a masky chladiča sústredenej okolo znaku PEUGEOT. Farebný gradient tieto prvky hladko integruje do karosérie. Kompaktné svetlomety s novou technológiou Pixel LED (štandard pre GT) sú umiestnené v štíhlom, štýlovom obložení a automaticky prispôsobujú svetelný lúč podmienkam vozovky, čím zabezpečujú optimálnu viditeľnosť.

Mačkovité línie modelu PEUGEOT E-3008 odrážajú vyvážené rozmery vozidla, ktoré je jedným z najkompaktnejších v kategórii plne elektrických SUV segmentu C a zároveň ponúka dostatok priestoru pre cestujúcich a batožinu.

Najpredávanejší model ikonickej značky s levom vyniká dizajnom SUV fastback: tradičná línia hatchbackov bola modernizovaná “plávajúcim” spojlerom, ktorý posilňuje siluetu karosérie a optimalizuje aerodynamiku. Veľkorysá zadná časť nového modelu PEUGEOT E-3008 sa vyznačuje dynamickým dizajnom, ktorý je zvýraznený svetelným podpisom s tromi pazúrmi. Nový PEUGEOT E-3008 je k dispozícii v novej farbe Obsession Blue s jemnou reflexnou kvalitou, ako aj vo farbách Ingaro Blue, Okenite White, Perla Nera Black, Artense Silver a Titanium Grey.

Nový PEUGEOT E-3008 je prvým modelom značky, ktorý je vybavený novým PEUGEOT Panorama i-Cockpit®. Plávajúci 21-palcový HD zakrivený panoramatický displej vytvára vzrušujúci a sofistikovaný vizuálny efekt na palube a integruje digitálny prístrojový panel a veľkú centrálnu dotykovú obrazovku. Náladové LED osvetlenie je možné prispôsobiť pomocou ôsmich rôznych farieb a odráža sa v elegantnom dekoratívnom obložení z pravého hliníka, ktoré sa tiahne cez palubnú dosku a dvere.

Ocenenie Red Dot Award 2024

V roku 2024 boli produkty prihlásené zo 60 krajín hodnotené v 51 súťažných kategóriách. Členovia poroty udelili ocenenie “Red Dot” alebo “Red Dot: Best of the Best” na základe štyroch kvalít dobrého dizajnu, ako aj príslušného sociálno-kultúrneho zázemia, profesionálneho zamerania a odborných znalostí v oblasti dizajnu. Výrobky neboli posudzované vo vzájomnej konkurencii, ale na základe ich individuálnych kvalít.

O ocenení Red Dot Award

Už viac ako 60 rokov ocenenie Red Dot Award oceňuje inovatívny dizajn v kategóriách “Product Design”, “Communication Design” a “Design Concept”. Predložené produkty, komunikačné projekty, dizajnové koncepty a prototypy raz ročne hodnotí medzinárodná porota zložená z uznávaných odborníkov z rôznych špecializovaných oblastí. https://www.red-dot.org/.

Zdroj: Tlačová správa P AUTOMOBIL IMPORT, EMIL FREY GROUP

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button