Technika

Abarth Offshore: divoká “fiatková” loď s výkonom 230 koní so vzhľadom športového miniauta

Abarth Offshore

Automobilky a ďalšie luxusné značky každoročne prezentujú v Monaku svoje produkty z luxusného segmentu na exkluzívnom veľtrhu „Top Marques“. Tento rok Abarth využil prvotriedne prostredie na predstavenie pôsobivého motorového člna: Abarth Offshore. Toto nie je obyčajný motorový čln. Vzhľad skôr vyzerá, ako keby Abarth 500 strávil horúcu noc lásky na motorovom člne. V súlade so vzhľadom je počet vyrobených kusov Abarth Offshore obmedzený na 500.

Abarth žiari na pevnine aj na mori…

Maximálna rýchlosť lode Abarth Offshore je 58 uzlov, čo zodpovedá približne pozemskej rýchlosti 107 km/h..

Konštrukciu motorového člna navrhol Centro Stile Abarth. Dizajn je poctou automobilom značky, ktorá tento rok oslavuje 75. narodeniny. „Telo“ lakované trblietavou metalickou zelenou má mäkkú strechu, ktorá je použitá aj na kabrioletoch Abarth. Interiér je navrhnutý v dvoch farbách a rovnako ako prístrojové vybavenie a audio systém je navrhnutý tak, aby bol odolný voči morskej vode.

Farby karosérie sa odrážajú aj na dvoch športových sedadlách Besenzoni, ktoré sú vybavené ergonomickým, prešívaným koženým operadlom, ladiacimi 4-bodovými pásmi a oceľovou základňou tlmenou Wave Shock-om.

Na zabezpečenie väčšieho priestoru na palube je kúpacia plošina vybavená elegantným zapusteným oceľovým rebríkom, zatiaľ čo pohodlná dvojitá slnečná terasa vzadu rozmaznáva hostí po príjemnom kúpaní. Vysokokvalitné materiály sa nachádzajú v celej lodi, od syntetického teaku Synteak s úpravami madla, ktoré sleduje ostré línie od kormy po provu.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Medzi ďalšie časti výbavy patrí stereo Garmin s RGB LED, 4 reproduktory Fusion a subwoofer, ktorý využíva palubnú dosku ako ozvučnú dosku. Abarth Offshore je vhodný pre každú potrebu a môže byť ďalej prispôsobený rybárskym alebo športovým výstrojom.

Štvorbodové pásy a sedadlá tlmičov premenia Abarth Offshore na malý pretekársky čln – koniec koncov, maximálna rýchlosť je 58 uzlov, čo zodpovedá približne pozemskej rýchlosti 107 km/h. Hydrojetový pohon s výkonom 230 koní je zárukou tejto pôsobivej rýchlosti. Špeciálny výfukový systém od Riva zaisťuje ten správny zvuk.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button