Motocykle
Trendy

30 rokov modelu Honda CB1000 Big-1 Super Four – krásne jubilejné limitky sa u nás neobjavia

30 rokov Honda CB1000 Big-1 Super Four

Hoci sa už na našom trhu modeli Honda CB1300 neobjavujú viac ako desaťročie, pamätníci vám potvrdia, že tieto motorky boli jednoducho perfektné. Nízke prevádzkové náklady aj napriek kubatúre, vysoká spoľahlivosť a sila? Objem hovorí o nej jasnou rečou. Na domácom trhu však stále jazdia a predávajú sa. A práve preto sa japonskí stvoritelia populárneho modelu ešte pred koncom minulého roka rozhodli, že si jeho životné jubileum pripomenú špeciálnou limitovanou edíciou, ktorá vzdáva hold modelu CB1000 Big-1 Super Four z roku 1992. Na jeho základe vznikli nádherné limitky modelov Honda CB1300 30th Anniversary Project Big-1. Smutné je, že sa budú predávať len na domácom trhu. Do Európy s najväčšou pravdepodobnosťou oficiálne neprídu.

Honda poteší motorkárov na domácich cestách…

Oficiálnu tridsiatku oslávil model CB1000  Big-1 minulý rok.  Svetlo sveta uzrel pôvodný stroj v roku 1992.

Limitovaná edícia jubilejných modelov motocykla Honda CB1300 bude pozostávať zo 720 kusov modelov CB1300S Super Bol d´or SP a CB1300 Super Four. Oficiálnu tridsiatku oslávil model CB1000  Big-1 minulý rok.  Svetlo sveta uzrel pôvodný stroj v roku 1992. Tento rok sa jubilejné motorky z limitovanej edície dostanú ku svojim šťastným majiteľom. Limitovaná edícia dvojice modelov dostane tak bielo-červené farebné prevedenie kapotáže, ako aj pútavé farebné prevedenie v trikolóre farieb biela-červená modrá označené Pearl Hawks Eye Blue. Pútavé farby kapotáže dopĺňajú zlaté prvky častí motora. Nechýba ani špeciálne označenie 30th Anniversary. Kolesá tiež dokonale kontrastujú s kapotážou vďaka zlatej farbe.

Pre milovníkov nových technológií na limitkách nebudú chýbať USB-C port ako aj LED osvetlenie či vyhrievané rukoväte. O tlmenie nárazov sa postarajú tlmiče Öhlins. Do pokoja motorku dostanú prémiové brzdy Brembo. A koho by zaujímal výkon limitovanej edície modelu Honda CB1300, radový štvorvalec s objemom 1 284 cm3 zo seba dokáže vytlačiť výkon 114 koní s krútiacim momentom 117 Nm. Dokonalý retro dizajn sa tak snúbi s výborným a výkonným motorom. Veľká škoda je len fakt, že v Európe sa k tomuto modelu oficiálne nedostaneme. Nikto nám však nebude brániť si motorku doviezť po svojej osi, ak by sme mali veľkú chuť vlastniť jeden zo 720 unikátov.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button