Automobily

Lynk & Co prichádza s novým modelom! Spolupráca Geely a Volva prináša ovocie

Lynk & Co 08

Čínsky gigant Geely, ktorý z časti vlastní aj švédsku značku Volvo, prináša nový model Lynk & Co 08. Na jeho výrobe sa podieľali vývojári tak z materskej značky Geely ako aj špecialisti značky Volvo. A práve preto je novinka Lynk & Co 08 tak technologicky prepracovaná a dizajnovo dotiahnutá. Výbornou voľbou pre čínsku novinku bol aj tvar automobilu. Lynk & Co 08 ponúkne prednosti SUV a štýlovosť fastbacku. Bude to motoristická láska na prvý pohľad?

Čínsko-Švédska spolupráca prináša ovocie…

Lynk & Co 08, športové SUV s tvarmi fastbacku, je postavené na platforme CMA 2.0, na ktorej by sa neskôr malo predstaviť aj inovované Volvo XC60.

Hoci sa oficiálna premiéra nového modelu Lynk & Co 08 presunula na koniec mesiaca, čínska značka už vypúšťa do sveta tak informácie ako aj fotografie svojej cieľavedomej novinky. V aktuálne ponuke má značka Lynk & Co šesticu modelov s príznačnými označeniami 01, 02, 03, 05, 06 a 09. Globálne sa ponúka len prvý model 01, ktorý sme mali možnosť aj my na vlastné oči vidieť pri našich tripoch po západných európskych krajinách. Na domáci trh však príde nový hráč Lynk & Co 08, ktorý vďaka svojej technologickej vybavenosti a pútavému dizajnu môže preraziť aj za hranicami.

Lynk & Co 08, športové SUV s tvarmi fastbacku, je postavené na platforme CMA 2.0, na ktorej by sa neskôr malo predstaviť aj inovované Volvo XC60. Srdcom čínskej novinky bude plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo no vylúčený nie je ani čisto elektrický pohon. Základom hybridu by mal byť 1,5 litrový štvorvalec. Bližšie detaily si čínska značka zatiaľ necháva pre seba. Po dizajnovej stránke môžeme na modeli Lynk & Co 08 badať niektoré prvky, ktoré poznáme z elektromobilov. Napríklad zapustené kľučky dverí, zabezpečujúce lepšie obtekanie vzduchu. Nechýbajú ani štýlové a zároveň funkčné prvky ako prekrytia prahov, či aerodynamicky tvarované kolesá.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Okrem zaujímavého exteriéru je zaujímavo spracovaný aj interiér. Jednoduchosť skĺbená s čo najväčším možným technologickým pokrokom. Lynk & Co 08 bude prvým automobilom, ktorý ponúkne zabudovaný operačný systém infotainmentu Meizu Flyme Auto. Značka Geely kúpila minulý rok výrobcu mobilných zariadení Meizu a hneď ho využíva na svoje automobilové plány. Operačný systém Meizu Flyme Auto by mal byť rozšírením existujúceho operačného systému Meizu Flyme mobileOS. Bližšie špecifikácie si ešte čínska značka necháva pre seba. Oficiálne sa automobil Lynk & Co 08 predstaví koncom marca.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button