Info

Z Jaguar Land Rover sa stala nová značka JLR, ktorá zastreší nové samostatné značky

JLR - Jaguar Land Rover

Spájanie, rozpájanie, osamostatňovanie, zlučovanie… Toto všetko sa deje vo svete automobilových značiek. Však dobre poznáme koncerny, ktoré vládnu svetu. Popri nich však koexistujú aj ďalšie spoločnosti, ktoré majú vo svojom portfóliu hneď niekoľko značiek. Tým prípadom je aj automobilka Jaguar Land Rover, ktorá síce patrí pod Tata Motors, no vystupuje samostatne bez vplyvu indického mena majiteľa. Meno Jaguar Land Rover sa však mení. Pomenovanie skupiny prechádza na nové označenie JLR, pod ktorým v budúcnosti nájdeme samostatné značky Defender, Discovery a Range Rover. Má takáto zmena nejaký hlbší význam?

JLR si na logu mohlo veru dať viac záležať…

JLR pod sebou bude tiež ponúkať po novom samostatné značky Defender, Discovery a Range Rover.

Spoločnosť Jaguar Land Rover sa pochválila svetu novým logom JLR, ktoré bude odteraz označovať spojenie prvých písmen práve značiel Jaguar a Land Rover a bude sa prezentovať ako nová značka na trhu. Pod sebou bude tiež ponúkať po novom samostatné značky Defender, Discovery a Range Rover. Teoreticky môžeme hovoriť o niečom podobnom, ako sme mohli sledovať pri koncerne Volkswagen, ktorý má pod sebou značku Seat, ktorej divízia Cupra sa osamostatnila a vytvorila vlastnú značku. JLR tak môže posilniť svoje postavenie na trhu a ešte viac upútať záujemcov o jednotlivé automobily ako Defender, Discovery či Range Rover, ktoré predtým boli predávané pod značkou Land Rover, no po novom budú vlastnými značkami.

S vytvorením nového mena spoločnosti JLR je spojené samozrejme aj nové logo, ktoré nahradí predchádzajúcu dvojicu znakov Jaguar (skáčucu šelmu) ako aj Land Rover (zelený ovál s menom). Logo obsahuje trojicu prvých písmen J – Jaguar, LR – Land Rover, s tenkým ostrým fontom avšak podľa nášho názoru je až príliš strohé. Autá tradičnej britskej značky by si zaslúžili väčší dotyk aristokracie a odkazu predkov, ako to napríklad môžeme pozorovať pri značkách Rolls-Royce či Bentley. Rebranding sa odohráva zatiaľ primárne na webe. Postupne sa však dostane do všetkých oblastí, ktoré značka pokrýva. Čo hovoríte vy na nové logo JLR?

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button