Aktuálne

Nový Discovery Sport s luxusným interiérom a najmodernejšími technológiami

Discovery Sport

Discovery Sport vznikol ako všestranný model so siedmimi sedadlami pripravený na rodinné dobrodružstvá. Rozsiahlo prepracovaný nový interiér vyžaruje moderný luxus, v rámci ktorého môžu klienti na elegantnej dotykovej obrazovke s jedným zakriveným sklom využívať najnovší informačno-zábavný systém Pivi Pro, ako aj všetky praktické úložné priestory, konfigurácie sedadiel a wellness technológie, vďaka ktorým si tento model získal obľubu medzi modernými rodinami s aktívnym životným štýlom.

Na dotyk precízne spracované materiály vytvárajú v kabíne pocit kvality a luxusu…

Všestranný a priestranný interiér modelu Discovery Sport, ktorý je k dispozícii až so siedmimi sedadlami.

Interiér je presvetlený, priestranný a vzdušný, so sedadlami v kino štýle pre optimálny výhľad zo všetkých troch radov. Pocit priestoru zvyšuje na požiadanie dodávaná panoramatická presklená strecha. Prepracovaný interiér modelu Discovery Sport obsahuje novú radiacu páku obklopenú tmavým eloxovaným hliníkovým obložením a elegantný trojramenný multifunkčný volant. K dispozícii je aj mäkká koža Windsor, modely S a SE ponúkajú aj textílie bez kože a v interiéru nechýbajú ani tlačidlá, ktoré môžu spolupracovať s infotainmentom Pivi Pro, alebo aktivovať virtuálneho hlasového asistenta. Klienti, ktorí si neželajú kožu, si môžu vybrať poťah Suedecloth v kombinácii s luxusne mäkkým nekoženým materiálom Luxtec vyrobeným z recyklovaného polyesterového mikrovlákna. Všestranný a priestranný interiér modelu Discovery Sport, ktorý je k dispozícii až so siedmimi sedadlami, poskytuje veľkorysý priestor a pohodlie pre všetkých s až 24 možnými konfiguráciami sedadiel. Druhý rad sedadiel sa posúva a sklápa v pomere 40:20:40, pričom batožinový priestor s objemom až 1 794 litrov po sklopení operadiel zadných sedadiel dokáže kedykoľvek vyraziť na spontánne dobrodružstvá. Elektricky ovládané veko batožinového priestoru umožňuje bezproblémové nakladanie a vykladanie.

Discovery Sport v štandarde s digitálnym prístrojovým panelom…

Prepracovaná a zjednodušená stredová konzola sa môže pochváliť novým elegantným plávajúcim 11,4-palcovým zakriveným skleneným dotykovým displejom. Najnovšia zostava infotainmentu Pivi Pro obsahuje trvalo prístupné bočné panely, ktoré poskytujú skratky ku kľúčovým ovládacím prvkom a funkciám vozidla, ako sú médiá, hlasitosť, klíma a navigácia. To umožňuje používateľom prístup k 90 percentám úloh dvoma klepnutiami z domovskej obrazovky. Pohodlie zvyšuje aj štandardne dodávaná bezdrôtová technológia Apple CarPlay, ktorá uľahčuje ovládanie hlavných funkcií. Štandardnou výbavou pre dokonalé pripojenie je aj Android Auto. Prepracovaná stredová konzola vytvára odkladací priestor a štandardne umožňuje bezdrôtové nabíjanie zariadení, vďaka čomu je Discovery Sport jedným z najpriestrannejších vozidiel s otvorenými odkladacími priestormi v oblasti prednej konzoly vo svojej triede, pričom rodiny ocenia ich vynikajúce každodenné využitie. Okrem toho sú v každom rade sedadiel k dispozícii dva nabíjacie konektory USB-C, aby boli všetci plne pripojení a nabití. Možnosti nabíjania dopĺňa 12 V napájanie v druhom rade sedadiel a v batožinovom priestore. Klienti, ktorí sa rozhodnú pre verziu so siedmimi sedadlami, môžu v treťom rade využiť aj vlastné výduchy klimatizácie a nabíjanie cez USB-C.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Cabin Air Purification Plus sofistikovaná technológia na úpravu vzduchu v interiéri…

Systém s filtráciou PM2,5 a detegovaním CO2 pomáha monitorovaním a riadením úrovne CO2 v interiéri podporovať pohodu celej rodiny, ako aj zvyšovať bdelosť vodiča. Pokročilý systém kombinuje technológiu nanoe X na boj proti patogénom a pomáha výrazne redukovať zápach, baktérie a alergény, zatiaľ čo technológia Air Quality Index (AQI) umožňuje klientom sledovať na obrazovke kvalitu vonkajšieho ovzdušia v ich mieste, ako aj v cieľovej destinácii. Discovery Sport ponúka aj jeden z najkomplexnejších balíkov kamerových technológií vo svojej triede. Väčšiu istotu poskytujú vodičovi 3D priestorové kamery a technológia ClearSight Ground View, ktorá prenáša obraz na 11,4-palcovú dotykovú obrazovku. Systém ClearSight Rear View Mirror poskytuje nerušený výhľad za vozidlo bez ohľadu na to, čo sa nachádza v batožinovom priestore. Nový model Discovery Sport sa vyznačuje aj jemnými úpravami exteriéru, ktoré zdôrazňujú jeho charakteristickú Discovery DNA. Model Discovery Sport S dostal spodné prahy vo farbe karosérie, novú kontrastnú mriežku chladiča v lesklom čiernom vyhotovení s typickým šesťuholníkovým motívom Discovery, strieborné ochranné lišty Indus a nápis Bright Atlas Discovery na kapote. Dynamické modely sú asertívnejšie a účelnejšie, s kontrastnou strechou a vonkajšími prvkami – vrátane nápisu Discovery, mriežky chladiča, spodných prahov karosérie a spodných nárazníkov, pričom všetky majú výrazný lesklý čierny povrch. Lesklé čierne detaily predných pazúrov na nárazníkoch a podbehoch kolies umocňujú účelný postoj s trojdielnymi prednými otvormi na prívod vzduchu, ktoré predstavujú jasný dizajnový znak modelov Discovery. Odvážne nové voliteľné vzory diskov kolies z ľahkých zliatin zahŕňajú 21-palcové disky v lesklej čiernej a 19-palcové disky v lesklej čiernej alebo diamantovej povrchovej úprave. Paletu farieb karosérie rozširuje modrý lak Varesine Blue.

Plug-in hybrid aj mild-hybrid…

Model Discovery Sport aj naďalej ponúka rad úsporných plug-in hybridných a mild hybridných elektrických pohonov, ktoré sa vyznačujú nízkou spotrebou a vysokým výkonom. Nová chémia batérie modelu P300e ponúka vylepšený dojazd v reálnom svete do vzdialenosti až 47 km – čo je dosť na absolvovanie 90 % priemerných denných jázd v tichom elektrickom režime. Klienti si tiež môžu byť istí, že nabíjanie ich plug-in hybridu bude rýchle a jednoduché. Nabitie z 0 na 80 % trvá iba 30 minút, pričom štandardná výbava zahŕňa aj nabíjanie jednosmerným prúdom. Plug-in hybrid kombinuje 1,5-litrový preplňovaný trojvalcový motor Ingenium s elektromotorom a lítium-iónovou batériou s kapacitou 14,9 kWh, čo zaisťuje bezproblémové napredovanie kdekoľvek sa človek ocitne a elektrický dojazd podľa WLTP až do vzdialenosti 61 km. Ponuku dopĺňajú benzínové motory P250 a P200 Ingenium a dieselové motory D200 a D165 Ingenium. Pri oboch typoch paliva poskytuje pokročilá mild hybridná elektrická technológia hladký chod funkcie štart-stop, čo zvyšuje pohodlie jazdy v meste. Pomocou štartovacieho alternátor-generátora poháňaného remeňom a akumulátora sa energia, bežne stratená pri spomaľovaní, zbiera a vracia sa späť do 48-voltovej batérie, čo prispieva k zvýšeniu výkonu a úspore paliva.

Model Discovery Sport teraz možno na Slovensku objednávať za cenu od 53.214 eur.
Nakonfigurujte si svoj model na www.discovery/discovery-sport

Zdroj: PR správa JLR Jaguar Land Rover, Grayling Slovakia

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button