Automobily

Vtáčiky štebotali – sedemmiestna Tesla Model Y príde ešte tento rok

Tesla Model Y

Doba sociálnych médií prináša overené i neoverené informácie niekedy rýchlejšie, ako by sme chceli. Niekedy je to na škodu no inokedy zas pre dobro veci. Twittrom sa rozšírila informácia od Elona Muska, že sedemmiestna Tesla Model Y by sa na trh mala dostať ešte tento rok. Či sa jedná len o výplod niektorého z jeho stavov, alebo o skutočnosť, to je na zvážení každého konzumenta. My sa skúsime prikloniť verzii, že by to naozaj mohla byť realita a predstavíme si, čo je to tá rodinná Tesla Y v skutočnosti zač.

O sedemmiestnom elektrickom crossovere “Y” z dielne Elona Muska sa zatiaľ len šepkalo. Nikto nevedel či naozaj príde alebo či sa jedná len o šum, ktorý by ma zaujať akcionárov. Sociálna platforma Twitter však priniesla trošku viac nádeje v podobe postu samého Elona, ktorý potvrdil, že by na trh mala prísť ešte tento rok.

Twitter silnejší ako oficiálna správa…

Elon Musk nemá problém na Twitteri vypustiť do sveta aj zatiaľ nepotvrdené a neoficiálne správy. Je to jeho štýl.

Na zvedavé otázky fanúšikov ďalej na svojom profile celkom ochotne odpovedal a okrem iného prezradil, že jej výroba by sa mala spustiť už v novembri a prvé modely by mali doraziť zákazníkom pod vianočný stromček a teda v decembri. Na oficiálne potvrdenie dodávky prvých sedemmiestnych modelov si teda ešte počkáme no neprekvapilo by nás, ak by sa táto informácia opäť objavila na Twitteri.

Sociálnymi sieťami sa teraz začali šíriť otázky, akým spôsobom sa do modelu Tesly Y ďalšie sedačky vmestia. Crossover má vzadu zvažujúcu sa strechu a teda sedenie v smere jazdy asi do úvahy neprichádza. Mnohí sa pohrávajú s myšlienkou, že by sa sedadlá mohli vložiť do kufra obrátene. Tiež je otázne nastupovanie. Deti s tým nebudú mať problém no pre starších by to mohlo byť nanajvýš nepraktické. Uvidíme ako sa s touto výzvou popasujú konštruktéri. Vzhľadom na obmedzený čas to bude pre nich oriešok, ktorý bude treba čo najskôr rozlúsknuť.

Interiér sedemmiestneho modelu bude k dispozícii za príplatok 3000 dolárov. Objednávky zatiaľ Tesla neprijíma. Na oficiálnom webe značky stále svieti rok dostupnosti 2021. Uvidíme teda, či Elon Musk písal na sieti pravdu, alebo len opäť vypustil niečo, čo s realitou nemá nič spoločné.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button