Automobily

Volkswagen Tiguan L Pro sa predstavil v Číne! Príde aj k nám?

Volkswagen Tiguan L Pro

Volkswagen v Číne oficiálne uvádza na trh novú generáciu modelu Tiguan, ktorá sa výrazne líši od svojho európskeho kolegu. Novú sériu vyrába lokálne spoločný podnik SAIC-VW a má dlhší rázvor (preto prípona „L“ v názve) a verziu s názvom Pro.

Volkswagen spolupracuje so SAIC…

Vo vnútri modelu Volkswagen Tiguan L Pro je na fotografiách vidieť ešte prepracovanejší interiér.

Volkswagen Tiguan L celkovo meria 4 735 mm na dĺžku, 1 859 mm na šírku a 1 682 mm na výšku, a dostal 2 791 mm dlhý rázvor. V praxi to znamená, že je o 197 mm dlhší, o 17 mm širší a o 43 mm vyšší ako európsky Tiguan a má tiež o 111 mm dlhší rázvor. Kufor pojme od 471 litrov do 1 696 litrov objemnú batožinu.

Pre porovnanie, nová Škoda Kodiaq je dlhá 4,76 metra, široká 1,86 metra a vysoká 1,65 metra. A aj tu meria rázvor 2,79 metra. Z hľadiska vonkajšieho dizajnu je Tiguan L Pro prakticky totožný so svojím európskym bratom, líši sa však v detailoch. Predný nárazník má viac horizontálnych prvkov, zatiaľ čo bodykit Tiguan L Pro R-Line pôsobí športovejšie.

Vo vnútri je na fotografiách vidieť ešte prepracovanejší interiér a použitie materiálov ako koža Alcantara (sedadlá a palubná doska), detaily z brúsenej ocele, lesklé čierne prvky a ďalšie dizajnové doplnky, ktoré robia tento model výnimočnejším. Radiaca páka je rovnako ako v európskom Tiguane umiestnená na stĺpiku riadenia a palubná doska bola rozšírená o tretiu 11,6-palcovú obrazovku, ktorú môže používať iba spolujazdec (v európskom modeli chýba).

V zozname výbavy sú okrem iného LED-matrix svetlomety, panoramatická strecha, head-up displej, masážne sedadlá, parkovací asistent, adaptívny tempomat, automatické brzdenie a systém udržiavania v jazdnom pruhu.

V Číne bude Tiguan L vybavený 2,0-litrovým turbo benzínovým motorom s výkonom 186 alebo 220 k, vždy kombinovaným so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Najvýkonnejšie verzie budú využívať pohon všetkých kolies 4Motion. Neskôr do portfólia pribudne aj hybridný variant.

To nás samozrejme privádza k otázke, či dostaneme aj my v Európe dlhý Tiguan. Mimochodom už boli zaznamenané prototypy, ktoré poukazujú na nástupcu predchádzajúceho Tiguanu Allspace. Doteraz sa hovorilo, že nový Tayron pre Čínu by sa mohol stať globálnym modelom. Je teda dosť možné, že Tiguan L uvidíme u nás v Európe aj v USA, no bude vyrábaný lokálne, nie dovážaný z Číny. Dúfajme…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button