Automobily

Verili by ste, že Touareg je na trhu už 20 rokov? Volkswagen si ho uctí špeciálnou edíciou

Volkswagen Touareg

Veľké SUV nemeckej značky Volkswagen sa na trhu objavilo už v roku 2002. Ani sme sa nenazdali a dnes oslavuje dvadsať rokov svojej existencie. Pre Slovensko je však obzvlášť výnimočný. Jeho výroba sa odohráva v bratislavskom Volkswagene a aj vďaka usilovnej práci zamestnancov slovenského automobilového giganta, má Volkswagen Touareg vo svete veľmi dobré meno a je stále veľmi obľúbeným štýlovým rodinným SUV-čkom. Okrúhle výročie sa nemecká značka rozhodla osláviť špeciálnou edíciou Edition 20.

Touareg z Bratislavy je obľúbený po celom svete…

Pod kapotou modelu Vokswagen Touareg v edícii Edition 20 budú pracovať hneď viaceré zaujímavé pohonné jednotky.

Volkswagen Touareg, štýlové odolné multifunkčné SUV, tento rok oslavuje svoje dvadsiate narodeniny. Ani by sme nepovedali, ako ten čas rýchlo letí. Čo je však naozaj zaujímavé, je dizajn tohto automobilu. Aj dnes pozeráme na prvú generáciu a prvé modely, ako na stále pôsobivé automobily, ktorých tvary nezovšedneli a aj dnes sa tešia obľube motoristov. Dnes jazdí na cestách už tretia generácia modelu Touareg a spolu s ňou z liniek bratislavskej fabriky zišlo už viac ako milión kusov. A to veru stojí za poriadnu oslavu.

K oslavám okrúhleho dvadsiateho výročia Volkswagen prichystal pre fanúšikov nielen modelu Touareg limitovanú edíciu Edition 20. Nečakajme však žiadne prevratné technologické riešenia či dizajny. Touareg v oslavnej edícii dostane niekoľko decentných estetických úprav, ktoré budú jeho majiteľovi pripomínať úctyhodný vek štýlového SUV modelu. K špecialitám modelu bude patriť tiež unikátny modrý nástrek karosérie Meloe Blue, ako aj 20-palcové štýlové disky kolies Bogota, ktoré budú určené len pre model v edícii Edition 20. Nechýbajú zatmavené bočné sklá, ani početné plakety Edition 20 tak na vonkajšej, ako aj vo vnútornej časti vozidla.

Pripomienku na okrúhle výročie nájdeme aj na novom prahu dverí, ktorý dostal logo Edition 20. Okrem toho je aj podsvietený a pôsobí luxusným dojmom. Sedačky dostali čalúnenie kožou Savona na ktorej sa dokonale vyníma diamantové prešívanie kontrastnou niťou s odtieňom Ceramiq. Vo dverách, na volante či prístrojovke nájdeme prešívanie červenou niťou. Vo výbave verzie Edition 20 nájdeme tiež systém Travel Assist, Innovision Cockpit či 15-palcový infotainment.

Pod kapotou modelu Vokswagen Touareg v edícii Edition 20 budú pracovať hneď viaceré pohonné jednotky. Dve sú vznetové, jedna je zážihové a jedna plug-in hybridná. Naftové verzie bude reprezentovať trojlitrový šesťvalec TDI, ktorého výkon bude naladený buď na 170 kW s krútiacim momentom 500 Nm, alebo na 210 kW s krútiacim momentom 600 Nm. Benziňák bude zastúpený tiež šesťvalcovým trojlitrom TSI s výkonom 250 kW a krútiacim momentom 450 Nm. Plug-in hybridná verzia bude najvýkonnejšia. Ponúkne 280 kW a krútiaci moment až 600 Nm. Na nemeckom trhu sa bude špeciálna jubilejná edície Volkswagen Touareg Edition 20 predávať od 77 530 eur pri “základnej” verzii so 170 kW trojlitrovým naftovým šesťvalcom. Na cesty sa prvé modely dostanú v polovici júla.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button