Automobily

Najsilnejší sériový model Mercedes AMG prichádza v špeciálnej edícii

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition

Oslavy 55. výročia športovej značky AMG pokračujú vo veľkom. Mercedes-AMG prichádza s ďalšou špecialitkou, konkrétne s limitovanou edíciou najvýkonnejšieho sériového modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance s názvom F1 Edition. A hoci sa výkon už beztak poriadne silného športiaka nezvýšil, F1 Edition mu pridala hneď niekoľko dizajnových vychytávok, ktoré ho spravia ešte výnimočnejším a jedinečnejším.

Oslavy Mercedes-AMG tešia fanúšikov stále viac a viac…

Hoci sa nová edícia modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance volá F1 Edition, výkon dokonale vyladeného agregátu s použitím technológií z F1 sa zvyšovať nebude.

Okrem aerodynamického paketu AMG s čiernym zadným krídlom, difúzorom, ako aj predným splitterom či prieduchmi, dostanú budúci majitelia modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition aj nemetalickú šedú farbu laku karosérie Alpine Manugaktur, na ktorej sa bude vynímať v peknom detaile “do stratena” aj známe logo AMG, ktorého bude po celom obvode automobilu v spodnej časti od cesty oddeľovať výrazná červená línia. Červené lemovanie nájdeme aj na 21-palcových matných čiernych diskoch AMG. Do čiernej sa odeli aj koncovky výfuku či tónované sklá. Súčasťou F1 Edition sú aj balíčky AMG Night a AMG Night II.

Po otvorení predných dverí pasažierov privíta projekcia v podobe loga AMG spoločne s osvetlenými prahovými lištami. O čo najlepší zážitok z jazdy sa postarajú športové sedadlá AMG Performance, ktoré konštruktéri odeli do kože Nappa a dizajnéri jej dodali kontrastné červené prešívanie. Do červenej sa odeli aj bezpečnostné pásy. Koža Nappa zdobí aj športový volant AMG Performance. Vnútro pôsobí ešte dynamickejším a športovejším dojmom vďaka obloženiu z uhlíkových vlákien, ako aj vďaka plaketám pripomínajúcim jedinečnosť limitovanej edície. Aby sa unikátny lak poškodil pri parkovaní čo najmenej, budúci majiteľ dostane k svojmu vozidlu aj kryciu plachtu s logom AMG.

Hoci sa nová edícia modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance volá F1 Edition, výkon dokonale vyladeného agregátu s použitím technológií z F1 sa zvyšovať nebude. Pod kapotou tak pracuje štvorlitrový biturvo osemvalec s elektromotorom, ktorého systémový výkon je 843 koní. Krútiaci moment pri tom dosahuje hranicu neuveriteľných 1400 Nm. Elektromotor s výkonom 150 kW je umiestnený pri zadnej náprave. Silu čerpá z akumulátora s kapacitou 6,1 kWh. Na čisto elektrický pohon dokáže automobil presunúť na vzdialenosť len 12 kilometrov no jeho primárne určenie nie je ekologická jazda, ale pomoc spaľovaciemu motoru dosahovať ešte väčší výkon a silu pri zošliapnutí plynového pedálu. Nečudo že z nuly na stovku vystrelí Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition len za 2,9 sekundy a jeho maximálka atakuje hranicu 316 km/h. A koľko bude exkluzívna hračka stáť? Na nemeckom trhu začína jeho cena na hodnote 222 815 eur. Za koľko a či vôbec sa bude predávať u nás, je stále otázne. Sme však takmer na sto percent presvedčení, že minimálne jeden kus modelu Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition uvidíme aj na našich cestách.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button