Automobily

V Európe sa môžeme tešiť z nového športovejšieho pick-upu Toyota Hilux GR Sport

Toyota Hilux GR Sport

Toyota rozširuje svoju ponuku európskych modelov o športovo ladený pick-up Toyota Hilux GR Sport. Vylepšený pracant dostal nový podvozok, ako aj nový styling. Športový derivát modelu Hilux sa od svojho základného vydania líši hneď na prvý pohľad. Toyota Hilux GR Sport dostal nový nárazník, novú masku chladiča, ako aj mnoho nových detailov v interiéri.

Poriadny motor našťastie ešte neumrel…

Srdcom modelu Toyota Hilux GR Sport bude 2,8 litrový vznetový štvorvalec s výkonom 150 kW a s krútiacim momentom 500 Nm.

Hneď na prvý pohľad zaujme nový “predok” automobilu. Výrazná maska chladiča dostala nápis Toyota s logom GR ako aj matné čierne rámovanie. Novinkou prednej časti sú aj vertikálne otvory pre prívod vzduchu, ktoré dizajnéri umiestnili nad hmlovkami. Spodná časť nárazníka dostala rovnakú farbu ako karoséria. Rovnakú farbu ponúknu aj lemy blatníkov. Spätné zrkadlá sa odeli do čiernej. 17-palcové kolesá majú obuté All-terrain pneumatiky, ktoré vás nenechajú v štichu.

Interiér pich-upu Toyota Hilux GR Sport zaujme športovými sedačkami odetými do kože, syntetickej látky, s hrubým kontrastným červeným prešívaním. Nechýbajú ani logá edície GR Sport. Športové označenie nájdeme aj na koberčekoch, tlačidle Start-Stok či dokonca v grafike prístrojového štítu. Majiteľ tak môže byť právom hrdý na edíciu v ktorej práve jazdí. Prístrojová doska je doplnená o červenú líniu ako aj o karbónové dekory.

Keď sme spomenuli upravený nový podvozok, myli sme na mysli vpredu nové tlmiče s tuhšími pružinami. Vzadu ostali listové pružiny. Sú však novo naladené. Vylepšenia podvozku by sa podľa konštruktérov automobilky pozitívne odraziť na zlepšenej ovládateľnosti, jazdnom prejave ako aj komforte. Aj napriek novému podvozku pick-up Toyota Hilux GR Sport nestratil ani na nosnosti ani na ťažnej sile.

Srdcom modelu Toyota Hilux GR Sport bude 2,8 litrový vznetový štvorvalec s výkonom 150 kW a s krútiacim momentom 500 Nm. Prenos sily na kolesá bude zabezpečovať šesťstupňová automatická prevodovka. Nechýba ani samosvorný diferenciál. Je stále veľmi pekné počuť, že Toyota prináša na trh automobily s poriadnym motorom. Uvidíme, dokedy to bude bláznivá Európa tolerovať. My veríme že ešte mnoho nasledujúcich rokov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button