Automobily

Udržateľné, lacné, štýlové a praktické! Také majú byť autá novej čínskej značky Radar Auto

Radar Auto RD6

O čínskych automobiloch píšeme čoraz viac. Nie je to však preto, že by sme si z nich robili posmech, alebo pranierovali ich nedostatky. Práve naopak! Čínske automobily sa v poslednej dekáde začínajú stávať veľmi silnými konkurentami tradičných európskych či japonských značiek. Sú technologicky vyspelé a ich najväčšou prednosťou je pomerne nízka cena v porovnaní s tradičnými značkami. Dnes prichádza na trh nová značka Radar Auto, ktorá vznikla pod krídlami koncernu Geely, ktorý má pod sebou napríklad aj Volvo, Polestar, Lotus či Benelli. Prvý model RD6 má ponúknuť praktické využitie, ako aj udržateľné materiály, no hlavne štýlový dizajn za rozumnú cenu.

Radar Auto disponuje technológiami značiek Volvo či Polestar…

Čínska značka Radar Auto nechce ostať len pri pick-upe. Vo svojich plánoch do blízkej budúcnosti spomína aj SUV či dokonca menšie vozidlá ako sú štvorkolky.

Prvotinou novej značky Radar Auto je moderný a štýlový čisto elektrický pick-up s označením RD6. Jeho prednosti si majú zamilovať hlavne milovníci aktívneho oddychu, ktorí radi trávia čas v prírode, no na druhej strane nechcú, aby ich automobil zaťažoval planétu tak splodinami, ako aj drancovaním zdrojov. Pre nich je stvorený práve model Radar Auto RD6. Elektrický pick-up dostal dvojicu elektromotorov, ktorých predpokladaný spoločný výkon by sa mal pohybovať niekde okolo hranice 200 kW. Podrobnú technickú špecifikáciu čínska značka zatiaľ nezverejnila. Ak sa však odrážame od aktuálnych modelov Geely, novýnka Radar Auto RD6 by mohla dostať akumulátor, s ktorým by na jeho nabitie mohla prejsť od 350 do 600 kilometrov v závislosti od jeho kapacity. Automobil je dlhý 5260 mm s rázvorom 3120 mm.

Čínska značka Radar Auto nechce ostať len pri pick-upe. Vo svojich plánoch do blízkej budúcnosti spomína aj SUV či dokonca menšie vozidlá ako sú štvorkolky. Keď si predstavíme, akými technológiami Geely disponuje, nová značka Radar Auto má vynikajúcu štartovaciu dráhu vďaka technológiám, ktoré čínsky gigant vlastní a demonštruje vo svojich značkách ako Volvo či Polestar. Značka Radar Auto tiež rozbehla spoluprácu s výrobcom kempingového vybavenia Nature Hike, vďaka ktorému dokáže svoj budúci produkčný pick-up vybaviť náčiním potrebným na kempovanie. Okrem toho Radar Auto neskôr predstaví aj radu outdoorových a lifestylových doplnkov. Cenovka modelu Radar Auto RD6 by mala začínať v základnej výbave v prepočte na hodnote 25 540 eur na domácom čínskom trhu. Či sa tento model, alebo značka celkovo, dostane aj do Európy, to je nateraz neznáme.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button