InfoMotocykle

Triumph Bonneville Bobber 2021

Čistá brutálna krása

Novinka pre rok 2021 a jej čisté, krásne úchvatné línie berú dych na prvý pohľad a ešte viac ako predošlá generácia vás nútia osedlať túto elegantnú krásku už pri prvom pohľade na ňu a zažiť to vzrušenie z jazdy.

Moderná klasika, tak nazýva Triumph svoju líniu klasických motocyklov, do ktorých patrí  Speed Twin, Bonneville T120, Scrambler 1200, Thruxton , Bonneville Speedmaster a samozrejme Bonneville Bobber.

Asi najviac toto spojenie klasického vzhľadu a modernej technológie vystihujú dva modely Speedmaster a Bobber.

  Hlavný rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi je posun týkajúci sa  motora. Vylepšený výkon pre ešte citlivejšiu a vzrušujúcejšiu. Triumph vsadil na radový dvojvalec s vysokým krútiacim momentom a zdvihovým objemom 1200 cm³ splňujúci normu Euro5. 

  Pri Bonneville Bobber-ovi sa nikto nebude sťažovať na nedostatok razancie.

  Nový motor so 78 koňmi a 106 Newtonmetrami krútiaceho momentu

  Motor poskytuje krásne plynulé a lineárne dodanie sily, pričom nový motor poskytuje výkon 78 k pri 6 100 ot./min. a krútiaci moment výnimočných 106 Nm pri nízkych 4 000 ot./min. Je tiež potrebné spomenúť, že Bonneville Bobber by teraz mal byť vďaka zmenšenému zotrvačníku o niečo svižnejší.

  Nová generácia pre rok 2021  prichádza v charakteristických farebných prevedeniach Matt Storm grey a Matt Ironstone, Cordovan Red a klasickou možnosťou Jet Black.

   Nový Triumph Bonneville Bobber sa viac podobá na Bobber Black.

   Spoločnosť Triumph na tomto motocykli v porovnaní so svojim predchodcom vykonala viac aktualizácií, čím sa priblížila k predajnému bestselleru Bonneville Bobber Black.

   Bobber je teraz vybavený 16-palcovým predným kolesom a novou robustnejšou prednou vidlicou s priemerom 47 mm, čo poskytuje skutočne svalnatý a pôsobivý vzhľad prednej časti.

   Predné aj zadné koleso má klasický dizajn s výpletom a s čiernymi okrajmi. Bobber je obutý do pneumatík Avon Cobra, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre model Bobber s ľahkou konštrukciou pre dobrú manévrovateľnosť a špičkovú stabilitu.

   Motocykel je vybavený prémiovými 2-piestikovými strmeňmi Brembo a s dvomi brzdovými kotúčmi, jeden vpredu a jeden vzadu. Prepracované ABS a vypínateľná trakčná kontrola sú štandardom pre zvýšenie bezpečnosti.

   Úplne nová je aj väčšia nádrž s objemom 12 litrov namiesto skutočne žalostných 9 litrov predchodcu.

   Sedadlo je ergonomicky optimalizované a tvarované pre väčšie pohodlie, s prešitou podložkou z hlbokej peny. Výška sedadla je iba 690 mm, čo z neho robí mimoriadne prístupný motocykel.

   Pre lepšiu viditeľnosť je svetlomet pre rok 2021 vybavený charakteristickým LED denným svietením Triumph.

   Nový Triumph Bonneville Bobber 2021

   • vylepšený výkon
   • aktualizovaný dvojvalcový motor s vysokým krútiacim momentom a objemom 1200 cm³ splňujúci normu Euro 5
   • väčšia 12-litrová palivová nádrž
   • Brembo brzdy
   • vidlica Showa
   • nové tučné 16“ predné koleso

   Marcel Szabó

   Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

   Súvisiace články

   Pridaj komentár

   Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

   Back to top button