Technika

Svetoznámy výrobca diskov BBS sa snaží vyhnúť bankrotu! Záchranou má byť nový vynález

BBS Unlimited

Mladšie ročníky ako aj milovníci tuningu spoločnosť BBS poznajú z rôznych tuningových televíznych programov ako Pimp my ride alebo z obľúbenej počítačovej hry Need for speed Underground. Mať na aute obuté disky značky BBS znamenalo kedysi byť veľký frajer. Okrem štýlových dizajnov sa vyznačovali aj vysokou kvalitou, ako aj vysokou cenou. Popularita značky pomaly upadala a dnes BBS dennodenne bojuje s bankrotom. Z biedy ich môže vytiahnuť nový vynález, ktorému dali meno BBS Unlimited. Je to univerzálny disk, ktorý môžete namontovať na všetky automobily bez ohľadu na rozteč. Trik je v použití medzikusu medzi nábojom a diskom.

Spoločnosť BBS vynašla koleso…

Novú technológiu BBS plánuje využiť pri všetkých svojich diskoch, čo výrazne rozšíri možnosti montáže na všetky automobily.

Populárny nemecký výrobca športových diskov z hliníku a ľahkých zliatin z Baden-Württembergu sa posledné roky o slovo na trhu hlási žiaľ len vyhlasovaním bankrotov a opätovných štartov. Toto konanie mu však zisky neprináša a tak sa vedenie rozhodlo, že musí prísť na trh s takou novinkou, ktorá tu jednak ešte vôbec nie je a na druhej strane im dokáže priniesť vytúžené príjmy. Spoločnosť BBS tak vynašla koleso! Samozrejme, nie v tom slova zmysle ako nám to hneď na prvý pohľad napadne. Vynašli totižto univerzálne koleso, respektíve univerzálny disk, ktorý bude možné nasadiť na rôzne automobily bez ohľadu na rozteč. To všetko vďaka variabilnému medzikusu, ktorý sa umiestni medzi disk a náboj auta.

BBS Unlimited je tak veľmi výstižný názov pre disky, ktoré nemajú vo svojom použití žiadnu limitáciu. Technológiu nemecká značka odprezentovala na obľúbenom športovom päťlúčovom dizajne disku s označením BBS CI-R. Pri jednom dizajne však neostane. Novú technológiu plánuje využiť pri všetkých svojich diskoch, čo výrazne rozšíri možnosti montáže na všetky automobily. Nebude záležať ani na tom, koľko skrutiek bude potrebných na uchytenie disku. BBS bude ponúkať tak troj, ako aj štvor i päťdierové disky. Všetky s rovnakou technológiou adaptéru, alebo medzikusu od BBS. Disky tak bude možné prehadzovať medzi autami bez toho, aby boli porušené akékoľvek predpisy. Samozrejme, disky budú plne homologované na jazdu po všetkých cestách sveta.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Prototyp technológie BBS Unlimited bol predstavený na diskoch BBS CI-R 5×117,5. Tie boli doplnené adaptérom (medzikusom) náboja z eloxovaného hliníku vrátane polyamidových stredových krúžkov, ktoré zamedzujú vibráciám. Hliníkový medzikus zabezpečuje maximálnu dosadaciu plochu univerzálnych kolies pre všetky automobily. Problémom bola miera zapustenia disku kolesa do karosérie. Aj toto však BBS vymyslelo vďaka rôznej šírke adaptéra, ktorý je možné si zvoliť v hrúbke od 14 mm až do 50 mm. Je to podobný systém ako používanie podložiek pod disky, aby vám efektne vykúkali spod blatníkov a krajšie tak vyplnili priestor. Veľkým pozitívom celého vynálezu od BBA je, že systém Unlimited, ako aj samotné podložky, dostali certifikáciu TÜV a teda nie je žiadna ďalšia prekážka, aby sa mohli začať montovať vo veľkom na automobily. Snáď tento vynález vytiahne nemeckú firmu BBS opäť do zelených čísel a zaručí jej úspešnú budúcnosť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button