Automobily

Starček Land Rover Defender oslavuje 75 rokov! Dostali sme k jeho jubileu zaujímavý darček

Land Rover Defender 75th Limited Edition

Pamätníci si možno ešte spomenú na rok 1948, v ktorom sa na autosalóne v Amsterdame svetu predstavil obrovský britský terénny automobil, ktorý si postupom času získal obrovský zástup priaznivcov po celom svete. Bol to model Land Rover Defender, ktorého dlhá cesta doviedla až na Slovensko, kde sa jeho posledná generácia vyrába. Tento rok oslavuje jubileum 75 rokov a britská značka si k jeho narodeninám pripravila pre fanúšikov limitovanú edíciu Land Rover Defender 75th Limited Edition.

Land Rover oslavuje vo veľkom…

Zelená farba Grasmere Green sa nachádza aj v interiéri. Nájdeme do nej odetý napríklad Cross Car Beam (rám) v prístrojovej doske.

Najnovšia edícia sa môže svetu pochváliť unikátnym lakom karosérie s označením Grasmere Green, ktorá zdobí nielen plechy, ale aj 20-palcové disky kolies a niektoré časti interiéru. K záujemcom sa dostane tak v trojdverovej, ako aj v päťdverovej verzii. Okrem unikátnej farby dostal automobil aj zatmavené okná Privacy Glass ako aj strieborné nárazníky Ceres Silver. A samozrejme, nesmie chýbať ani grafika 75 Years, ktorá všetkých naokolo upozorňuje, akého úctyhodného veku sa Land Rover Defender práve dožíva.

Zelená farba Grasmere Green sa nachádza aj v interiéri. Nájdeme do nej odetý napríklad Cross Car Beam (rám) v prístrojovej doske. Kartáčovaná prášková farba je okrem toho doplnená aj laserom gravírovanou grafikou na okrajoch palubovky. Sedadlá sú odeté do prémiového materiálu Resist Ebony. Limitovaná edícia Land Rover Defender 75th Limited Edition vychádza z výbavy HSE. V štandarde tak ponúkne napríklad 3D kamerový systém, Terrain Response systém, audio-výbavu Meridian, infotainment Pivo Pro s 11,4-palcovým displejom, Head-up displej či zvonku viditeľné LED-Matrix svetlomety. O dokonalý pocit pri jazde aj v letných horúčavách sa postará trojzónová klíma, v zime zahreje vyhrievaný volant, ako aj elektricky nastaviteľné vyhrievané sedadlá.

Všetky vozy z limitovanej edície Land Rover Defender 75th Limited Edition dostali sťahovaciu plátennú strechu. Za príplatok zákazníci dostanú aj elektronicky výklopné ťažné zariadenie, prípadne celoročné pneumatiky pre lepšiu trakciu na akomkoľvek povrchu. Pod kapotou bude pracovať plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo P400e, ale aj samozrejme benzínová jednotka P400 či naftový motor D300. Oba spaľovacie motory dostali aj mild-hybridnú asistenciu. K limitovanej edícii modelu Land Rover Defender 75th Limited Edition uvádza britská značka aj lifestylovú edíciu v rovnakej farbe Grasmere Green, ktorá zahŕňa hodinky, funkčný batoh či oblečenie s grafikou 75 Years. A aká bude cena nového limitovaného oslavného modelu Land Rover Defender 75th Limited Edition? Pri trojdverovej verzii bude začínať na sume okolo 116 599 eur. Dlhší variant by sa mal predávať za cenu 119 920 eur. Koľko bude limitiek vyrobených a dokedy bude možné ich objednávať zatiaľ presne nevieme.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button