Info

Rekordné predaje za rok 2022 zaznamenalo aj Ferrari! Je to paradox, keď mnohým chýba na chleba

Ferrari

Z každej strany počujeme, ako je si treba pritiahnuť opasok, stiahnuť kúrenie o niekoľko stupňov, využívať MHD či dokonca radšej chodiť pešo a prognózy sa nezlepšujú ani v tomto ani v budúcom roku. Je paradoxné, že na jednej strane sa ľudia uskromňujú ako sa dá a pomaly niektoré skupiny nemajú čo do úst a na druhej strane luxusné značky ako Bentley, Ferrari či Rolls-Royce zažívali minulý rok najvyššie čísla predajov. A tento rok bude pre nich údajne ešte lepším podľa výpočtov firemných ekonómov. Ako sme o tomto fenoméne písali o Harley-Davidson, tak musíme poukázať aj na Ferrari, ktoré počas minulého roka predalo viac ako 13 000 svojich modelov.

Značku Ferrari čakajú ešte lepšie časy vďaka inflácii…

V minulom roku predala značka až 13 221 vozidiel. Oproti predchádzajúcemu roku 2021 je to nárast o 2066 vozidiel.

Ako sme už v úvode prezradili, značke Ferrari sa podarilo v roku 2022 predať cez 13 000 vozidiel. Bugatti zaznamenalo 80 objednávok, Rolls-Royce doručil zákazníkom cez 6000 vozidiel a Bentley predalo až 15 000 automobilov. Či veríte alebo nie, novoregistrované modely Bentley či Ferrari sa vyskytli aj na našom malom slovenskom trhu.

Vráťme sa však k Ferrari. V minulom roku predala značka až 13 221 vozidiel. Oproti predchádzajúcemu roku 2021 je to nárast o 2066 vozidiel. Najviac automobilov so vztýčeným žrebcom na kapote sa predalo v regióne EMEA a teda v Európe, na Blízkom východe a v Afrike. Spolu tieto predaje tvorili zhruba polovicu všetkých predaných áut Ferrari. Ostatné si podelil americký trh s ázijsko-pacifickým regiónom a Čínou. Nárast príjmov značky Ferrari v roku 2022 v porovnaní s rokom 2021 bol 16% a značka sa tak dostala na celkovú sumu príjmov 5,095 miliónov eur.

Ruka v ruke s nárastom príjmov narástol aj čistý zisk talianskej spoločnosti. Ten za rok 2022 dosiahol hodnotu 939 miliónov eur. Tento rok značka kvôli inflácii ceny svojich produktov ešte o niečo zvýši a teda sa predpokladá, že tento rok bude pre Ferrari ešte výnosnejším. Rovnako sa zachovajú aj ostatné značky a teda na jednej strane sa bežným ľuďom zasa o niečo viac finančne v tomto roku pohorší, no luxusným značkám sa bude žiť opäť o niečo lepšie.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button