Info

Kríza-nekríza, Harley-Davidson za minulý rok zvýšil svoje tržby aj zisk

Harley-Davidson

Aj keď sa množstvo spoločností vyhovára na krízu (opodstatnene i neopodstatnene) a na nedostatok či už dielov, polovodičov, zásob, dodávok a podobne, sú na svete spoločnosti, ktoré svoje tržby a zisky zvyšujú aj napriek kríze. Aj keď sa nejedná o doručovacie služby či nadnárodné siete supermarketov a dokonca je tento segment len sezónny, americká spoločnosť Harley-Davidson aj napriek zvyšujúcim sa cenám nielen pohonných hmôt, ale aj dielov či prepravy, svoje zisky za minulý rok poriadne zvýšila. A jej výkonnosť rastie aj tento rok.

Harley-Davidson pokračuje v zelených číslach aj tento rok…

Americká spoločnosť, ktorá je na trhu už 120 rokov, okrem motocyklov ponúka aj veľké množstvo súvisiacich tovarov.

Minuloročný čistý zisk americkej tradičnej značky Harley-Davidson stúpol o 14 percent na 741 miliónov amerických dolárov. Tržby stúpli o osem percent na 5,76 miliardy dolárov. A čísla motocyklovej značke stále stúpajú. Predpoklady hovoria o tom, že tento rok by mohol byť ešte úspešnejší. Ako je to možné, že sa Harley-Davidson-ovcom takto darí? Môže za to príchod nového modelu?

Americká spoločnosť, ktorá je na trhu už 120 rokov, okrem motocyklov ponúka aj veľké množstvo súvisiacich tovarov. Od nákupu fanúšikov tejto značky, čo už motocyklov, alebo doplnkov, zákazníkov neodradil ani rast cien. Ten práve naopak tržby ešte navýšil. Dopyt zákazníkov je stále obrovský, ako tvrdí aj sama spoločnosť Harley-Davidson, ktorá na základe dopytu nemá problém stále zdražovať. Však zákazníci si radi priplatia. Ihneď po zverejnení správy o minuloročnom dokonalom hospodárení spoločnosti vystrelili akcie Harley-Davidson na burze o desať percent a dostali sa na úroveň 51 dolárov za akciu.

Minulý rok pomohli spoločnosti Harley-Davidson aj stále sa viac a viac rozmáhajúce outdoorové aktivity v dôsledku doznievajúceho korona-šialenstva. Ľudia sa viac začali uchyľovať do prostredia mimo zaprataných a preplnených miest a na svoj prevoz potrebovali vozidlá, s ktorými by bola radosť cestovať a rovnako aj oblečenie, ktoré by na tieto cesty bolo nejakým spôsobom prispôsobené. Harley-Davidson pokryl dopyt a vďaka tomu sa mu minulý rok perfektne darilo. Ak sa naplnia prognózy ekonómov americkej spoločnosti, tento rok môže byť pre značku ešte lepším a výnosnejším. Rast spoločnosti nezastavili a nezastavia ani polovodičová kríza, ani energetická kríza či s ňou spojené vyššie prepravné náklady.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button