Automobily

Alfa Romeo ožíva! Na model Tonale čaká už viac ako 35 000 záujemcov

Alfa Romeo Tonale

Kompaktný crossover Tonale, ktorým Alfa Romeo rozšírila svoj “sortiment”, sa stalo poriadnym hitom. Keď Európa, ako aj svet, prahne po štýlových crossoveroch, nástup takéhoto modelu nemohla talianska značka zanedbať. A po krátkom čase zažína žať prvú úrodu v podobe zaregistrovaných viac ako 35 000 objednávok práve na štýlový crossover. Alfa Romeo Tonale by tak mohlo prispieť k plánovanému zdvojnásobeniu predajov talianskej značky.

Alfa Romeo plánuje zdvojnásobiť predaje…

Alfa Romeo Tonale sa momentálne predáva v Európe a v Japonsku. Objednávky však už môžu byť tvorené aj na americkom trhu.

Alfa Romeo Tonale nie je len obyčajným crossoverem, ktorý značka viac-menej z nutnosti zaradila do svojho repertoáru. Je prvým automobilom tejto štýlovej talianskej značky, ktorý ponúkne zákazníkom tak hybridný, ako aj plug-in hybridný pohon. Alfa Romeo Tonale je zaradené do segmentu, v ktorom sa predá ročne po svete až 3 milióny kusov vozidiel. Prečo by si Alfa nemohla z tohto koláča utrhnúť aj niečo pre seba? Tonale sa momentálne predáva v Európe a v Japonsku. Objednávky však už môžu byť tvorené aj na americkom trhu, na ktorom dostane ako konkurenta svoje koncernové dvojča, model Dodge Hornet.

Továreň v talianskom mestečku Pomigliano d´Arco, kde sa Alfa Romeo Tonale vyrába, okrem iného, dosiahla minulý rok nárast výroby o 35%, čo v preklade znamená, že vyrobila až 165 000 vozidiel. Model Tonale vyšiel z továrne v počte 20 000 kusov. Ostatné čísla patrili modelom Dodge Hornet a Fiat Panda. Alfa Romeo Tonale zaznamenalo prvý rok hneď 11 171 predajov a na tento rok má talianska značka zaznamenaných už ďalších viac ako 35 000 objednávok. Vďaka tomuto úspechu sa do továrne bude mať možnosť vrátiť až 1600 dočasne prepustených zamestnancov, ktorí budú plniť dennú normu 400 modelov! A to je poriadna dávka, ktorá značke Alfa Romeo výrazne pomôže. Okrem toho sa Alfa snaží zdvojnásobiť svoje predaje a postupne kompletne elektrifikovať svoju ponuku.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button