Automobily

Nové mestské SUV z talianskej dielne! Zatiaľ len pre Južnú Ameriku

FIAT Pulse

S konceptom talianskeho mestského SUV, alebo inak povedané crossoveru, sme sa stretli už v máji. FIAT vtedy potvrdil príchod takéhoto stroja na juhoamerický trh. Koncept niesol meno Projekt 363. O jeho mene mohla rozhodnúť verejnosť v online ankete. Nepoznali sme však žiadne bližšie informácie či detaily, ktoré by nám o prichádzajúcom modeli povedali viac. Dnes FIAT vypúšťa nielen nové informácie, ale aj fotky interiéru ako aj nové meno crossoveru. Je ním FIAT Pulse a podľa toho, čo máme možnosť vidieť, má svetu čo ponúknuť. Uvidíme, či ho stretneme aj na európskych cestách. Ľudia si zvolili celkom pekné meno, nemyslíte?

Meno vybrali hlasujúci v online ankete…

Základom bude 1,0 litrový prepĺňaný benzínový trojvalec s výkonom 120 koní. Objemnejším, no na výkon slabším variantom je 1,3 litrový atmosférický štvorvalec.

Keď sa pozrieme na model FIAT Pulse, od jeho konceptového predchodcu sa takmer nijak nelíši. Zachované ostali všetky tvary. Pribudlo len jeho označenie. Je postavený na platforme MLA. Nechýbajú mu ani typické znaky dnešných mestských crossoverov, ako napríklad postranné oplastovanie. Za príplatok by malo byť k dispozícii aj LED-svietenie, čierna strecha, hliníkové disky, či početné chrómové detaily.

Na nových fotografiách sa objavil aj interiér. Na prvý pohľad je jednoduchý avšak je technologicky veľmi vyspelý. FIAT nestavil na zbytočnú okázalosť, ale skôr na konzervatívnejšie tvary, ktoré dokážu prilákať väčšie množstvo potenciálnych nových majiteľov. Pod volantom nájdeme 7-palcový digitálny prístrojový štít. Prístrojovka je ozdobená prečnievajúcim tabletovým dotykovým displejom infotainmentu s uhlopriečkou 10,1-palca. Nový FIAT Pulse dostal aj nové materiály, ktoré by ho mali výrazne odlíšiť od doterajšej juhoamerickej ponuky talianskych modelov.

Srdcami nového crossoveru FIAT Pulse by mali byť dva motory. Základom bude 1,0 litrový prepĺňaný benzínový trojvalec s výkonom 120 koní. Objemnejším, no na výkon slabším variantom je 1,3 litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 109 koní. Trojvalec bude svoju silu prenášať na predný pár kolies pomocou šesťstupňového automatu. Štvorvalec má na výber buď päťstupňový manuál, alebo CVT prevodovku. Na juhoamerický trh má prísť model FIAT Pulse ešte tento rok. Či si to namieri aj do Európy zatiaľ známe nie je. Jeho cenovku si zatiaľ jeho stvoritelia nechávajú pre seba.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button