Automobily

Nový špeciál BRX Prodrive Hunter T1+ pre Rallye Dakar

BRX Prodrive Hunter T1+

Od minulého roka je tím Bahrain Raid Xtreme (BRX) jedným z tímov štartujúcich na Rallye Dakar. Minulý rok však pretekárský off-road špeciál tejto stajne nenaplniť očakávania tak predstaviteľov tímu ako aj fanúšikov či samotných jazdcov. BRX sa preto rozhodol svoj pretekársky špeciál, vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Prodrive, inovovať. Vylepšená verzia Hunter T1+ by sa mala svojimi výkonmi priblížiť tým najsilnejším konkurentom.

Väčšie kolesá zaručujú úspech…

Hunter T1+ stojí na 17-palcových diskoch, ktoré sú obuté do 37-palcových pneumatík (minulý rok 16-palcové disky a 32-palcové gumy).

Ako prvé padnú do oka zmeny, ktoré sa udiali v spodnej časti špeciálu. Hunter T1+ stojí na 17-palcových diskoch, ktoré sú obuté do 37-palcových pneumatík (minulý rok 16-palcové disky a 32-palcové gumy). Táto zmena by v cieli mohla znamenať lepšie časy a po ceste určite lepšie jazdné vlastnosti. V minulej sezóne sa pretekár Sebastian Loeb často trápil s defektami, za ktoré mohli vo veľkej miere aj malé kolesá. Nové, väčšie, majú tieto problémy čo najviac eliminovať. Väčšie kolesá umožnili aj predĺženie zdvihov tlmičov a to až o 70 milimetrov. Z 280 mm tak narástli až na 350 mm. Nové poloosy, upravené diferenciály, nová geometria či nové brzdy. Toto všetko by malo pomôcť vylepšiť výkony off-road špeciálu špeciál BRX Prodrive Hunter T1+ v pretekoch Rallye Dakar.

Karoséria špeciálu kvôli väčším pneumatikám narástla na zhruba 2300 mm. Karosériu dostal do rúk dizajnér Ian Callum, rovnako ako aj pri minuloročnom modeli. Musel poupravovať jednotlivé panely, vozidlo rozšíril a ponechal mu agresívny vzhľad. Čelné sklo narástlo. Nie veľmi, ale predsa len viditeľne. Dôvod zväčšenia skla bola montáž nového programovateľného motorčeka stieračov, v´daka ktorému budú mať jazdci lepší výhľad na terén. Prvý exemplár vylepšeného pretekárskeho off-road špeciálu BRX Prodrive Hunter T1+ pre Rallye Dakar sa už vyrába vo Veľkej Británii v dielňach spoločnosti Prodrive. Do pretekov by mal zasiahnuť už tento rok.

Zdroj: Bahrain Raid Xtreme Official YouTube Channel

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button