Automobily

Nové kompaktné SUV od značky Hyundai? Jeho meno vás prenesie do detstva

Hyundai Mufasa

Juhokórejska automobilka zverejnila fotografie nového kompaktného SUV, ktoré dostalo meno doslova z knižky o Levom kráľovi. Model Hyundai Mufasa sa chce stať levím kráľom, ktorý si podmaní východný trh. Model bol predstavený na autosalóne v Šangjahi a môžeme len konštatovať, že vyzerá veľmi pôsobivo. Dokonca pri veľkej miere fantázie môžeme v jeho “tvári” vidieť aj výraz Mufasu z detskej knižky. Na nás trh sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane.

Hyundai novým modelom poteší východný trh…

Rázvor náprav ponúkne dĺžku 2680 mm, čo znamená, že aj vo vnútri málo miesta nebude.

Model hneď na prvý pohľad, vďaka výraznej prednej maske, zapadá jednoznačne do rodiny moderných modelov Hyundai. Svetlomety by sme však mohli označiť za neobvyklé. Vidíme v nich paralelu s modelom Kia Sportage. X-kové prevedenie je však štýlové a mestským crossoverom, alebo kompaktným SUV modelom sa jednoducho hodí a podčiarkuje ich športový charakter. Zadné svetlomety zas dostali tvar veľkého oválu a tiahnu sa horizontálne celou zadnou časťou modelu. Vďaka nim bude Hyundai Mufasa jasne rozoznateľný na ceste práve podľa tohto unikátneho svetelného podpisu.

Nový model Hyundai Mufasa narástol na 4475 mm na dĺžku, 1850 mm na šírku a 1655 mm na výšku. Rázvor náprav ponúkne dĺžku 2680 mm, čo znamená, že aj vo vnútri málo miesta nebude. Pod kapotou cieľavedomého crossoveru sa nachádza atmosférický dvojlitrový benzínový štvorvalec s výkonom 118 kW. Raketa to nie je, no na bežné vozenie po meste, ako aj mimo mesta, je to úplne bezproblémový agregát. Sila sa prenáša na predný pár kolies vďaka šesťstupňovej automatickej prevodovke.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Hyundai Mufasa sa predstavil na autosalóne v Šanghaji, z ktorého poputuje primárne na čínske cesty. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ocitne aj v ďalších východných krajinách. Do Európy to namierené nemá. Tu predsa kraľuje Tuscon či Kona. Pri pohľade na štvorkolesového levieho kráľa by sme si však model týchto rozmerov veru vedeli predstaviť aj na našich cestách.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button