Automobily

Nová Lancia Ypsilon je tu! Elektrická verzia Cassina ukazuje všetko

Lancia Ypsilon Cassina

Nová Lancia Ypsilon bude oficiálne predstavená 14. februára 2024. Veľa prekvapení na objavovanie už ale zrejme nebude. Pretože samotná Lancia už ukazuje malé auto v plnej kráse. Dôvod? V Taliansku boli otvorené online rezervácie na limitovanú elektrickú verziu Cassina.

Nová Lancia Ypsilon sa oficiálne predstaví na Valentína…

Oficiálna cenníková cena ešte nebola zverejnená.

Kampaň sa nazýva (v preklade) „1 z roku 1906“ (rok 1906 je rokom založenia Lancie) a umožňuje, bez viazanosti a zálohy, vyhradiť si právo prvého odmietnutia na jeden z 1 906 exemplárov modelu Lancia Cassina Ypsilon, najexkluzívnejšej špeciálnej série. Vyrába ju Lancia v spolupráci so známou talianskou spoločnosťou zaoberajúcou sa interiérovým dizajnom.

Všetci zákazníci, ktorí sa prihlásia, môžu pri predstavení auta premeniť svoju nezáväznú rezerváciu na skutočnú objednávku. Aj preto, že oficiálna cenníková cena ešte nebola zverejnená.

Ak sa chcete zúčastniť tejto predbežnej kampane, stačí sa zaregistrovať na oficiálnej webovej stránke spoločnosti a postupovať podľa pokynov, kým budete čakať na podrobnosti o cene modelu, ktorá bude zverejnená 14. februára. Nasledujúci deň začnú prehliadky auta u všetkých predajcov, ktorí budú vybavení novou firemnou identitou značky Lancia.

Nová Ypsilonka je prvým modelom novej éry Lancie a je štylisticky inšpirovaná štúdiou Pu+Ra HPE . Vizuálne bude Ypsilon silne pripomínať Opel Corsa, s ktorým bude zrejme zdieľať aj svoje pohony. Znamená to, že v praxi dostane elektrický pohon s výkonom 156 k a spaľovací motor s výkonmi medzi 75 a 136 k. Zatiaľ nie je jasné, aké benzínové motory si Lancia vyberie. Možno nové 48V mild hybridy s výkonom 100 a 136 koní, spojené so 6-stupňovou DSG prevodovkou. Uvidíme…

V noblesnom modeli Cassina sa dbalo najmä na detaily akými určite sú zamatovo potiahnuté sedadlá a multifunkčný stolík s podpisom výrobcu dizajnového nábytku. Na odlíšenie sa od ostatných Ypsiloniek bola zvolená aj exkluzívna farba – zafírová modrá, ktorá sa používa vonku aj na palube.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button