Automobily

Haas predstavil dizajn svojho monopostu F1 pre sezónu 2024

Monopost Haas VF-24

Haas je prvým tímom, ktorý ukázal dizajn nového auta pre sezónu 2024 Formuly 1. Americký tím bol prvým tímom, ktorý odhalil nové pretekárske auto pre nadchádzajúcu sezónu. VF-24 bol však spočiatku verejnosti predstavený len vo forme počítačovej grafiky. Auto absolvuje svoj skutočný debut 11. februára v Silverstone – za volantom bude nemecký pilot Nico Hülkenberg.

Haas musí zmeniť aj taktiku…

Tím Haas chce naštartovať novú éru sviežim vzhľadom.

Nasledovať budú oficiálne testovacie jazdy v Bahrajne od 21. do 23. februára. Štartový signál pre novú sezónu Formuly 1 tam dá aj prvá Veľká cena, ktorá odštartuje 2. marca. Tím Haas chce naštartovať novú éru sviežim vzhľadom, ktorý stavia na minuloročnom čiernom dizajne a osvieženim červenými a bielymi akcentmi.

Nová éra v Haase…

Po tom, čo Haas skončil na poslednom mieste v pohári konštruktérov v roku 2023, majiteľ tímu Gene Haas zakročil a prepustil dlhoročného šéfa tímu Günthera Steinera. Na jeho mieste teraz vedie tím bývalý hlavný inžinier Ayao Komatsu.

„Teším sa, že uvidím VF-24 v pretekoch – tento pocit zdieľam s našimi partnermi a celým tímom,“ hovorí majiteľ tímu Gene Haas: „S Nicom Hülkenbergom a Kevinom Magnussenom tiež vieme, že máme za volantom skvelú dvojicu vodičov, ktorých skúsenosti sa opäť ukážu ako neoceniteľné pri vývoji nášho programu v priebehu roka.“

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button