Automobily

Nissan X-Trail N-Trek: Nový variant SUV vďaka exkluzívnym detailom

Nissan X-Trail N-Trek

S modernými SUV sa v teréne jazdí len zriedka, aj keď vďaka svojej postave to väčšinou dokážu. Nissan teraz predstavuje N-Trek, nový variant obľúbeného crossoveru X-Trail, ktorý má ešte viac zdôrazniť outdoorový charakter tohto vozidla.

Nový stupeň výbavy modelu X-Trail sa vyznačuje robustným vonkajším dizajnom, ktorý zdôrazňujú dizajnové detaily, ako je tmavá mriežka chladiča V-Motion a nárazníky s integrovanými hmlovými svetlami. Okrem nového vzhľadu poskytujú hmlové svetlá podľa Nissanu aj dobré osvetlenie v nepriechodnom teréne.

Nissan volá: Poďme sa zašpiniť…

Vozidlo poháňa známy pohon e-Power.

Kryty vonkajších spätných zrkadiel sú čierne, zadný nárazník je odetý v „tmavosivej“ farbe. Metalické laky „Dark Grey“ a „Champagne Silver“ sú dostupné ako farby exteriéru, ako tiež nechýba ani  perleťový efekt pre prémiové laky „Pearl White“, „Diamond Black“ a „Ceramic Grey“. Na želanie je k dispozícii aj dvojfarebná verzia s čiernou strechou.

Vozidlo poháňa známy pohon e-Power. Tento sériový hybrid pozostáva z elektromotora, ktorý premanentne poháňa kolesá. Potrebnú elektrinu pre elektromotor vyrába 1,5-litrový turbo benzínový motor s variabilným kompresným pomerom.

Voliteľne je k dispozícii pohon všetkých kolies e-4ORCE, ktorý dostal jeden elektromotor na nápravu. Tento variant je určite vysoko odporúčaný pre off-roadové výlety. Výkon je 150 kW (204 k) vo verzii 2WD a 157 kW (213 k) vo verzii 4WD. 

Po výlete v teréne sa už nemusíte obávať citlivých materiálov v interiéri. N-Trek má v interiéri vozidla nainštalované vodoodpudivé polstrovanie a gumené koberčeky, ktoré chránia interiér pred nečistotami. Obojstranne použiteľná vložka do kufra zvyšuje funkčnosť.

“Poďme sa zašpiniť!” je motto Nissanu X-Trail N-Trek. Aj keď si crossover určite poradí aj s ľahkým terénom, vzhľadom na jeho dosť obmedzené terénne schopnosti to sním predsa len netreba preháňať.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button