Automobily

Mercedes-AMG CLE 53 prichádza aj ako kabriolet

Mercedes-AMG CLE 53

Čo sa týka faceliftov alebo nových generácií, Mercedes-Benz sa vlastne riadi pomerne pevným harmonogramom. Najprv vylepší tie “normálne” verzie. Potom prichádza na rad spravidla štandardný model bez strechy. Nasleduje variant AMG. A ak existujú nejaké ďalšie deriváty kabrioletu AMG, tak tie bývajú úplne na konci faceliftovej show. Takže teraz nastáva ten čas pre poslednú vec v prezentačnom pláne triedy CLE, osvieženie modelu Mercedes-AMG CLE 53 4Matic+ Cabriolet.

V tomto kabriu Mercedes parochňu radšej nenoste…

Látková strecha má viacvrstvovú štruktúru a je k dispozícii v čiernej, červenej alebo šedej farbe.

Prekvapenia? Nie! Nový model vyzerá ako kupé verzia len s látkovou strechou. Pod kapotou je 3,0-litrový radový šesťvalec s turbodúchadlom, elektrickým prídavným kompresorom a integrovaným štartovacím generátorom. Maximálny výkon motora je 449 k (+23 k od IGS).

Krútiaci moment 560 Nm je za bežných podmienok maximom, no dá sa zvýšiť na 600 Nm s 10-sekundovým overboostom. Ústrojenstvo je spriahnuté s 9-stupňovou prevodovkou Speedshift TCT a variabilným pohonom všetkých kolies.

Látková strecha má viacvrstvovú štruktúru a je k dispozícii v čiernej, červenej alebo šedej farbe. Do rýchlosti jazdy 60 km/h sa otvára a zatvára za 20 sekúnd. Štandardná plne elektrická roleta automaticky oddeľuje zloženú strechu od zostávajúceho batožinového priestoru.

Kufor ponúka objem 385 litrov (295 litrov s otvorenou strechou) a v prípade potreby ho možno rozšíriť pomocou sklopných operadiel zadných sedadiel. Pre porovnanie, kupé má objem 410 litrov.

Ďalším plusom kabrioletu sú kožené sedadlá, ktoré by sa v lete nemali príliš zahrievať. Preto majú špeciálnu povrchovú úpravu. Odráža blízke infračervené vlny slnka. To znamená, že koža by mala zostať až o 12 stupňov chladnejšia ako neošetrená štandardná koža, keď je vystavená priamemu slnečnému žiareniu.

Čo nám ale Mercedes-AMG ešte o facelifte kabrioletu nepovedal? Prvou informáciou sú ceny a ako nová bezstrecha ovplyvňuje hmotnosť vozidla. Takže tu sú naše dva odhady: Zodpovedajúce kupé stojí na našom trhu najmenej 91 944 eur, takže základný kabriolet bude pravdepodobne o niečo drahší. Uzavretá verzia má navyše prázdnu hmotnosť okolo 2 000 kg, a preto bude verzia s čerstvým vetrom vo vlasoch pravdepodobne o niečo ťažšia.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button