Automobily

Nissan na autosalóne v Pekingu odhalil štyri koncepty NEV +VEĽKÁ GALÉRIA

Nissan NEV Concepts

„Nový Nissan pre novú éru v Číne“ je motto, pod ktorým spoločnosť Nissan predstavila na autosalóne v Pekingu v roku 2024 štyri koncepty nových energetických vozidiel (NEV – New Energy Vehicle). Ich cieľom je „podčiarknuť nedávne úspechy a budúce smerovanie elektrifikácie“.

V spolupráci s miestnym partnerom Dong Fengom predstavil Nissan dva EV (elektrické) a dva PHEV (plug-in hybridné) modely. Tie majú uspokojiť budúce potreby zákazníkov v Číne v oblasti ekologickej mobility.

Nissan plánuje silnú ofenzívu…

Nissan oznámil ešte ďalšiu novinku s označením NEV, čím sa celkový počet uvedení vozidiel na trh do roku 2026 zvýšil na päť.

Nissan Epoch Concept je EV sedan a hovorí sa, že dostal pokročilú AI (umelú inteligenciu). Podľa Nissanu virtuálny osobný asistent „uľahčí a spríjemní život“ komunikáciou na základe emócií vodiča.

EV SUV Nissan Epic Concept sa chystá na trh s možnosťou autonómnej jazdy v meste aj na diaľnici. Vozidlo bude fungovať ako mobilný zdroj energie, ktorý poskytuje elektrinu pre zariadenia, kempingy alebo párty.

PHEV SUV Nissan Era Concept sa dokonca stane „druhým domovom“ so sieťovým zábavným systémom a sedadlami s nulovou gravitáciou. O komfortnú a bezpečnú jazdu by sa malo postarať aj ovládanie všetkých kolies e-4ORCE a aktívne vzduchové odpruženie.

Štvrtým v skupine je PHEV sedan Nissan Evo Concept. Okrem asistenčných a bezpečnostných funkcií vám virtuálny osobný asistent poháňaný AI pomôže správne vykonávať výlety a jazdy.

Nissan už oznámil nové generácie elektrických áut na rok 2027 vo svojom obchodnom pláne „The Arc“ a zaviazal sa k stratégii šitej na mieru Číne. Vďaka konceptom predstaveným na autosalóne v Pekingu „Nissan vybuduje vyvážené produktové portfólio s rozmanitými a konkurencieschopnými novými modelmi,“ povedal Makoto Uchida, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Nissan.

Nissan oznámil ešte ďalšiu novinku s označením NEV, čím sa celkový počet uvedení vozidiel na trh plánovaný do fiškálneho roku 2026 zvýšil na päť.

Nissan tiež plánuje spolupracovať s poprednými spravodajskými spoločnosťami s cieľom „ponúkať vzrušujúce spravodajské systémy a služby založené na AI“ zákazníkom v Číne aj mimo nej.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button