Automobily

Najvýkonnejším elektrickým modelom so značkou Nismo je Nissan Ariya

Nissan Ariya Nismo

Po modeloch GT-R, Z a Skyline, ktoré sú žiaľ dostupné en v Japonsku, Nissan predstavuje svoj štvrtý model s označením Nismo. Tentokrát to však nie je divoký benziňák s obrovským motorom a poriadnou benzínovou náložou pod kapotou, ale je to model, ktorý nepoužíva spaľovací motor. Elektrický Nissan Ariya Nismo debutoval na tohtoročnom autosalóne v Tokiu a veru nie je len na predvádzanie sa pred verejnosťou. Dostal športovejší bodykit je vybavený poriadnym power bumperom.

Tento Nissan veru na diéte nie je…

Nissan vybaví model Ariya s príchuťou Nismo novými 20-palcovými kolesami obutými do pneumatík 255/45 R20.

Nissan plánuje v Japonsku ponúkať model Ariya Nismo v dvoch variantoch. Základný model disponuje kombinovaným výkonom 362 koní a krútiacim momentom 560 Nm, ktorý generuje dvojica elektromotorov čerpajúcich energiu z 66 kWh batérie. Ak sa rozhodnete pre silnejší variant, výkon sa zvýši na 430 koní s krútiacim momentom 602 Nm a taktiež ho dostanete s väčšou kapacitou batérie až 91 kWh.

Keďže ide o elektrické SUV, Nissan Ariya Nismo nie je práve ľahký. Váha ukáže hmotnosť 2080 kg pri najľahšej verzii, zatiaľ čo najťažšia konfigurácia váži až 2220 kg. Napodiv, od Nissanu nie je počuť ani slovo o elektromotoroch a ich parametroch. Môžeme však predpokladať, že variant s výkonom 430 k je rýchlejší, a z 0 na 100 km/h zrýchli rýchlejšie, ako predchádzajúca najvýkonnejšia verzia, ktorá vďaka výkonu 389 k zvládla šprint za 4,8 sekundy, pričom mala rovnaký krútiaci moment 602 Nm.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Nissan vybaví model Ariya s príchuťou Nismo novými „vysoko pevnými“ 20-palcovými kolesami obutými do pneumatík 255/45 R20 na mieru na oboch nápravách. Japonská značka sľubuje lepšiu ovládateľnosť a vyššiu rýchlosť v zákrutách. Okrem toho je teraz k dispozícii vyhradený jazdný režim Nismo pre rýchlejšiu odozvu plynu, ktorý môže byť voliteľne sprevádzaný umelým soundtrackom odvodeným z Formuly E.

Po modeloch ako Kia EV6 GT a Hyundai Ioniq 5 N (ale s oveľa menším výkonom), Nissan Ariya Nismo dostáva diskrétne vylepšenia interiéru s mohutnejšími prednými sedadlami, červenými akcentmi a značkou Nismo. Vlajková loď Ariya sa začne predávať v Japonsku túto jar. Do Európy si to s najväčšou pravdepodobnosťou nenamieri. Škoda…

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button