Automobily

Najsilnejšie BMW Z4! Nie však z dielne BMW

Boldmen CR4

Keď chce byť človek jedinečný, na cenu nehľadí. Možno aj kvôli tomuto mottu vzniká množstvo exotických automobilových značiek, ktoré vyrábajú tie najrôznejšie automobily. Od veľmi vkusných úprav, cez exotické športiaky až po divné, okázalé a extravagantné stroje. Na scéne je nová značka, ktorá sa rozhodla ísť cestou vytvárania luxusných automobilov na základoch už existujúcich, nemenej luxusných sériových modeloch väčších automobiliek. Nemecký start-up Boldmen si pre svoj nový projekt zobral BMW Z4 a vytvoril z neho luxusný roadster Boldmen CR4. Chceli by ste mať taký špeciál aj vy?

Yikes. You must get a lot for your money…

Boldmen CR4 ukrýva pod kapotou trojlitrový radový šesťvalec, ktorého výkon je naladený na 408 koní.

Za vznikom novej značky Boldmen stojí hneď niekoľko zvučnejších mien automobilizmu. Harald a Michael Käsovci či Friedrich Wiesmann sú ľudia, ktorí majú v oblasti výroby štvorkolesových špeciálov bohaté skúsenosti. Käsovci pracovali pre RUF či Alpinu a Friedrich Wiesmann je zakladateľom spoločnosti Wiesmann, ktorá vytvárala nádherné špeciály so srdcom z BMW. A vďaka bohatým skúsenostiam s “bavorákmi” si pre svoju prestavbu s menom CR4 vybrali práve mníchovský roadster BMW Z4.

Boldmen CR4 ukrýva pod kapotou trojlitrový radový šesťvalec, ktorého výkon je naladený na 408 koní. Vďaka zdivočelému šesťvalcu tak Boldmen CR4 dokáže pokoriť rýchlosť 100 km/h za 3,9 sekundy. Ručička tachometra sa zastaví na elektronicky obmedzenej rýchlosti 250 km/h. Škoda… Boldmen CR4 tak môžeme právom označovať ako najvýkonnejšiu verziu modelu BMW Z4 a to nie len v Európe, ale aj v Amerike.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Samozrejme, tak ako sme už pri malých nových či exotických spoločnostiach zvyknutí, výroba špeciálu s menom Boldmen CR4, bude striktne limitovaná. Z nemeckej dielne vyjde na cesty len 20 divokých upravených Z4-iek do konca tohto roka. Budúci rok je však na pláne ďalších 20. Výrobca má plán vytvárať ročne až 120 kusov modelov s označením Boldmen. Ako a či sa mu to podarí, uvidíme v najbližších mesiacoch, kedy by sa mali na cesty pomaly začať dostávať prvé stroje Boldmen  CR4. Cena nového nemeckého exota bude štartovať na hodnote 185 000 eur.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button