Automobily

Nová edícia ikony Ford Bronco vás prenesie do šesťdesiatych rokov + VEĽKÁ GALÉRIA

Ford Bronco Heritage Limited Edition

Odkedy prišlo nové Bronco na scénu, nielen Ford, ale aj rôzne ďalšie spoločnosti tento automobil vylepšujú, upravujú a robia z neho novodobú ikonu. Tieto úpravy sú naozaj pútavé. Od luxusného, cez šesťkolesový až po Baja špeciál. Ford Bronco poslednej generácie dobýva srdcia motoristov. Dnes si Ford pomocou špeciálnych edícii Heritage Edition a Heritage Limited Edition pripomína Ford Bronco zo šesťdesiatych rokov. Farebné kombinácie a dobové detaily Vás prenesú do zlatej éry amerického automobilizmu.

Limitované Bronco za cenu automobilov strednej nižšej triedy…

V Heritage Edition nájdeme dvojfarebné lakovanie karosérie, kde primárnou farbou bude biela s označením Oxford.

Nový modelový rok modelu Ford Bronco prináša so sebou aj retro-edície s názvom Heritage Edition a Heritage Limited Edition. K dispozícii budú pre celú modelovú radu. Tak pre dvojdveráky ako aj pre štvordveráky, vo verziách Bronco a Bronco Sport. Symboliku roku 1966 podčiarkne aj počet vyrobených kusov limitovaných verzií. Bude ich presne 1966 pre každú radu. Moderný štýl moderného modelu Ford Bronco sa skĺbi so štýlom svojich slávnych predkov a vďaka rôznym detailom bude aj dnes nositeľom ich odkazu.

V Heritage Edition nájdeme dvojfarebné lakovanie karosérie, kde primárnou farbou bude biela s označením Oxford, ktorá sa bude nachádzať nielen na karosérii, ale aj na kolesách, mriežke chladiča, streche či bočných pruhoch. Na blatníkoch sa objaví nápis Bronco. Blatníky, ktoré dizajnéri pôsobivo rozšírili, budú odkazovať na staršie modely ikonického off-roadu. Vďaka nim pôsobí Ford Bronco Heritage Edition oveľa agresívnejšie. Biela farba sa vyskytuje aj v dobovo ladenom interiéri napríklad na prístrojovke. Sedadlá dostali kockovaný dizajn čalúnenia a do celkového retro-štýlo dokonale zapadajú.

Pod kapotou off-roadu Ford Bronco Heritage Edition sa nachádza 2,3 litrový benzínový EcoBoost agregát s výkonom 300 koní. Spojený je buď s manuálnou prevodovkou alebo s desaťstupňovým automatom. Modely z Heritage Edition dokonca dostali výbavu Big Bend zo štandardného modelu Ford Bronco. Okrem Heritage Edition, si Ford pre zákazníkov pripravil ešte pútavejšiu verziu Ford Bronco Heritage Limited Edition. Limited v mene hovorí o ešte väčšej exkluzivite, ktorú zaručia napríklad 2,7 litrový šesťvalec EcoBoost s výkonom 335 koní, ako aj čierne kolesá s bielym lemovaním, vyššia výbava Badlands, v interiéri ďalej kožené sedačky s červeným prešívaním a logami špecifickými pre daný model.

Športové verzie modelu Ford Bronco dostanú paradoxne menšie a slabšie motory oproti predchádzajúcim edíciám. Model Sport v prevedení Heritage Edition disponuje len 1,5 litrovým motorom EcoBoost s výkonom 181 koní. Ford Bronco Sport Heritage Limited Edition dostane o trošku väčší 2,0 litrový EcoBoost štvorvalec s výkonom 250 koní. Obe športové verzie dostanú aj vyššiu svetlú výšku vďaka nastaveniu podvozku Ford H.O.O.S. Pýtate sa, koľko bude tento pôsobivý retro-módny výstrelok stáť? Cena vás možno prekvapí. Za limitovanú edíciu ikonického Fordu Bronco, hoci v najmenšej a najlacnejšej verzii Bronco Sport Heritage Edition, zaplatíte len 34 250 dolárov. A za najdrahšiu verziu Bronco Heritage Limited Edition, stále podotýkame že limitovanú, zaplatíte len 66 895 dolárov. V porovnaní s európskymi limitkami je to naozaj vynikajúci cenník. Nemyslíte?

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button