Automobily

Multivan pre ešte väčších nomádov a dobrodruhov

Volkswagen Multivan T7 by Delta4x4

Najnovšia generácia obľúbeného automobilu Volkswagen Multivan už vôbec nie je pracovným automobilom, za aký sme možno tento model v minulosti považovali. Je to štýlové, dizajnové, nielen rodinné auto, ktoré vo svojom vnútri prevezie pohodlne osem pasažierov a horu nákladu, ako aj vybavenie a materiál na vašu stavbu. Ak by ste s ním však chceli zamieriť do prírody, mohli by ste sa trošku sklamať. Predísť sklamaniu nomádov pri ich cestách do divočiny chcela nemecká spoločnosť Delta4x4, ktorá Volkswagen Multivan T7 upravila tak, aby sa nestratil ani v lese či v kopcoch.

Objednávky už budúci rok…

Nemecký výrobca ponúka na výber buď 18-palcové, alebo 20-palcové disky, na ktorých sú nazuté pneumatiky s rozmerom 255/55 R18 alebo 275/40 R20.

Aj keď najnovšie dielo nemeckej spoločnosti Delta4x4 je svetu predstavené len vo forme renderov, nemusíme sa báť, že by sa nikdy tento stroj na cesty nedostal. Nemci totižto plánujú spustiť objednávky na tento model už v druhej polovici budúceho roku. Na cesty by sa mohol tak dostať možno na prelome rokov 2022-2023.

Hneď pri prvom pohľade na extrémne vyzerajúci Volkswagen Multivan T7 je jasné, že spoločnosť Delta4x4 myslela naozaj na všetko. Nechcela nechať žiadneho dobrodruha v úzkych. Aj preto si pripravila pre svoj projekt tie najlepšie diely. Použila sadu odpruženia, ktoré zdvihlo Multivan T7 až o 40 mm. Nechýbajú dodatočné ochranné prvky nárazníku a prahov ako aj masívne strešné nosiče či prídavné LED-svetlomety. Množstvo dielov bolo použitých od renomovaných značiek, akými sú napríklad Bilstein či Eibach.

Automobilu nechýbajú ani vytiahnuté blatníky, vďaka ktorým sa pod ne vmestia aj obrovské terénne kolesá. Nemecký výrobca ponúka na výber buď 18-palcové, alebo 20-palcové disky, na ktorých sú nazuté pneumatiky s rozmerom 255/55 R18 alebo 275/40 R20. Extrémny van dostane upravené výfukové potrubie s koncovkami, ktoré vydávajú mohutný zvuk. Aký bude pohon turistického Multivanu zatiaľ známe nie je. Predpokladáme však, že sa spoločnosť Delta4x4 vyhrá s už existujúcimi agregátmi.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button