Automobily

Ešte odvážnejšia a sebavedomejšie! Nová Kia Niro sa hlási o slovo

Kia Niro

Druhá generácia pomerne mladého modeli Kia Niro prichádza na scénu. Model Niro je na trhu päť rokov a práve teraz prichádza čas na jeho modernizáciu. Dostal odvážnejší dizajn, sebavedomejší pohľad a tri verzie pohonu, ktorými sú full-hybrid, plug-in hybrid a elektro. Ktorý z pohonov vás osloví najviac?

Udržateľnosť je druhé meno modelu Kia Niro…

Aktuálny dizajnový smer nesie označenie “Spojené protiklady” a v tomto duchu bola tvorená aj druhá generácia modelu Kia Niro.

Juhokórejská značka Kia je jednou z tých, ktoré si posledné roky tvrdo razia stratégiu udržateľnosti a uhlíkovej neutrality. Je jedna zo značiek, ktorá do roku 2035 chce na európskom trhu predávať len elektromobily. Do roku 2045 sa chce stať úplne uhlíkovo neutrálnou. Aj kvôli svojim cieľavedomým plánom postavila v roku 2016 na trh model Kia Niro. Dnes sa svetu prezentuje vo svojej druhej generácii a za tých päť rokov, čo ho registrujeme na cestách, veru poriadne dospel.

Rovnako ako prvá generácia, aj druhá generácia modeli Kia Niro je crossover, ktorý sa prezentuje ako ekologický automobil. Spaľovací motor v ňom nenájdete. Dizajnovo, oproti svojmu predchodcovi poriadne vyspel Jeho postoj je hrdý, agresívny a sebavedomý. Dizajn veru jeho stvoritelia poriadne prekopali. Nová generácia dostala viac hrán, výrazné svetlomety na prednej maske, svojsky pojatý tigrí nos ako aj dynamické, vertikálne orientované, zadné svetlomety.

Aktuálny dizajnový smer nesie označenie “Spojené protiklady” a v tomto duchu bola tvorená aj druhá generácia modelu Kia Niro. Tento motív je viditeľný napríklad na dizajne asymetrickej prístrojovej dosky, Ústredným prvkom prístrojovky je širokouhlý displej infotainmentu, prepojený s digitálnym prístrojovým štítom. Ovládanie klimatizácie pomocou dotykových plôch je od hlavného displeja oddelené.

Udržateľnosť druhej generácie crossoveru Kia Niro je prezentovaná bio materiálmi ako napríklad bio polyuretán a tkanina z celulózových vlákien eukalyptu Tencel na sedadlách či recyklovanými tapetami použitými na očalúnenie stropu. Samozrejme k celkovej udržateľnosti zdrojov a ochrane životného prostredia prispievajú aj hybridné pohony ako aj elektrina. Zaujímavosťou plug-in hybridnej verzie je napríklad Greenzone mode, ktorý prepne na čisto elektrický pohon v takzvaných zelených zónach, akými sú napríklad okolia škôl či nemocníc. Tento režim spolupracuje s dátami z navigácie. Do predaja sa nová generácia crossoveru Kia Niro dostane behom budúceho roka 2022.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button