Automobily

Model VW Golf prvej generácie inšpiroval dizajn elektrického modelu Rivian R3

Rivian R3

Nový Renault 5 s ikonickým dizajnom bol nedávno predstavený ako elektromobil. V najbližších rokoch by sa k modelom R5 a R4 od Renaultu mohla pridať aj R3-jka. Auto na ktoré sa na fotkách pozeráte, však nepochádza z Európy, hoci jeho dizajn nám je veľmi povedomý. Pochádza z USA a vizuálne vyzerá ako moderný ID.Golf v štýle ikonického prvého modelu Volkswagen Golf Mk1. Pridáva sa tak k retro-future dizajnu modelu Hyundai Ioniq 5, ktorý sa teší veľkej popularite.

Dizajn modelu Golf I je nezabudnuteľný! Rivian to dobre vie…

Zvláštnosťou modelu Rivian R3 je výklopné zadné okno.

Keď americká značka predstavila nové SUV Rivian R2, prekvapila ešte menším a lacnejším crossoverom R3. „Sme nadšení z toho, čo tento model ponúka nad rámec modelu R2,“ povedal generálny riaditeľ Rivianu RJ Scaringe na slávnostnom odhalení. „Preberá balík R2, platformu R2, zmenšuje ho a privádza ho do nášho pohľadu na tému „Čo je crossover?“.“

Zatiaľ čo R2 je o niečo menšie ako prvé SUV Rivianu s označením R1S, model R3 je ešte štíhlejší a kompaktnejší. Podľa Scaringea má R3-ojka rázvor o päť centimetrov kratší ako R2. R3 má dĺžku 4,58 metra, čo je formát modelu VW ID.4. Riviany R2 aj R3 sú založené na rovnakej platforme a menšie SUV bude dostupné aj s jednomotorovým, dvojmotorovým a trojmotorovým pohonom podľa navolenej verzie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Zvláštnosťou modelu Rivian R3 je výklopné zadné okno. Má tiež predný kufor a čo je zaujímavé, dve priehradky na rukavice. K dispozícii bude aj športová verzia s názvom R3X. Ide o typ malého rally auta s trojmotorovým pohonom, väčšími kolesami a o niečo väčšou svetlou výškou.

Podrobnosti o modeli ešte nie sú známe, ale vieme, že R3X bude obsahovať trojmotorové nastavenie. A ak R2 dokáže prejsťna plné nabitie 480 km a dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za menej ako tri sekundy, R3X by mal byť ešte rýchlejší a výkonnejší.

Rivian neodhalil príliš veľa podrobností o svojej novinke s označením R3, ale uviedol, že bude stáť menej ako odhadovaných 45 000 dolárov, ktoré zaplatíte za vačší Rivian R2. Dodávky modelu R2 sa majú začať v prvej polovici roku 2026, zatiaľ čo na nový model R3 si bude musieť pravdepodobne počkať do roku 2027.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button