Automobily

Mocný obor z Japonska útočí na Blízky východ!

Nissan Patrol Nissmo

Motoristi Blízkeho východu majú o jeden dôvod na radosť viac. Nissan pre túto oblasť stvoril najostrejší Patrol všetkých čias s označením Nismo. Prinesie výkon 434 koní, krútiaci moment 560 Nm, športový interiér s prémiovými prvkami a hlavne monštruózny dizajn. Škoda že sa na európsky trh oficiálne nedostane…

Nový model Nissan Patrol Nismo vznikol ako darček k sedemdesiatym narodeninám tohto terénneho stroja. Prvý ostrý model s označením Patrol sa na cestách objavil v roku 1951. Z Japonska sa rozšíril do celého sveta. V niektorých krajinách sa predáva s označením Nissan Armada. Na Blízkom východe je veľmi populárny nie len vďaka svojim robustným tvarom, ale aj vďaka spoľahlivým motorom a terénnym vlastnostiam.

Motor bol naladený špecialistami z tímu Takumi v Yokohame, ktorí majú na svedomí Nissan GT-R.

Ostrý Nissan Patrol Nismo dostal 22-palcové kolesá, agresívnejšie nárazníky, mohutnejšie blatníky, prahy či veľký strešný spojler. Zvláštnym detailom je zadná LED hmlovka podobná tej z monopostov F1. Pod kapotou sa schováva obrovský 5,6 litrový atmosférický osemvalec, ktorý poskytuje výkon 434 koná a krútiaci moment 560 Nm. Je spojený so sedemstupňovým automatom. Motor bol naladený špecialistami z tímu Takumi v Yokohame, ktorí majú na starosti napríklad aj vylaďovanie agresívneho stroja Nissan GT-R. Podvozok mohutného SUV Nissan Patrol Nismo obsahuje množstvo prémiových dielov Bilstein, vďaka ktorým je ešte lepšie vyladený tak pre cesty ako i pre off-road.

Interiér je na jednej strane športový a na druhej strane prémiový. Športovosť umocňuje čierno-červená farebná kombinácia čalúnenia kožou Alcantara. Prémiovosť, spolu so športovosťou, ďalej podčiarkujú aj početné uhlíkové detaily a dekory. Cenovka špeciálneho stroja Nissan Patrol Nismo je pre motoristov Blízkeho východu stanovená na 385 000 dirhamov, čo je v prepočte zhruba 89 161 eur.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button