Automobily

Veľké množstvo muziky za minimum peňazí! Taká je nová Lada Niva Travel

Lada Niva Travel

Nová Lada Niva Travel prichádza na cesty. Ruská automobilka AvtoVAZ spustila predaje populárneho modelu. Jedná sa o omladenú verziu predchádzajúceho modelu Chevrolet Niva, z ktorého sa po odkúpení amerického 50%-ného podielu AutoVAZom naspäť, stal opäť automobil so značkou LADA na kapote. Ceny pri tom vôbec nie sú vysoké na to, aké výbavy nová Lada Niva Travel ponúka!

Kvôli americkému koncernu GM, ktorého súčasťou je aj Chevrolet, ruská automobilka na nejaký čas prišla o označenie svojich modelov menom Niva. Chevrolet toto označenie používal pre svoje modernizované SUV, ktoré s pôvodnou Ladou Niva nemalo nič spoločné. Na ruskom ako aj na ostatných trhoch sa kultová Niva predávala s označením 4×4. Tomu je však koniec. Pôvodná Lada Niva (momentálne 4×4) sa začne predávať ako Lada Niva Legend. Pod menom Niva Travel začneme na cestách stretávať inovovanú niekdajšiu Nivu od Chevroletu.

Štvorkolka, uzávierka, cúvacia kamera, infotainment…

Základná verzia za v prepočte 8500 eur a najvyššia za 10 240 eur. Paráda!

Lada Niva Travel ponúkne motoristom inovovaný tak interiér ako i exteriér oproti “americkému” predchodcovi. Na ruskom trhu sa bude ponúkať v piatich výbavách Classic, Comfort, Comfort Off-road, Luxe a Luxe Off-road. Pod kapotou všetkých výbavových variant bude pracovať výhradne 1,7 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 58,5 kW a krútiacim momentom 127 Nm. Na taký automobil je to však trošku málo. V Rusku sú však už na tieto motorizácie zvyknutí. V Západnej Európe by však asi veľa vody nenamútili. O pohon kolies sa postará päťstupňový manuál. Z nuly na stovku to Lada Niva Travel zvládne za 19 sekúnd, čo pri jej hmotnosti 1485 kilogramov nie je nijak oslňujúci údaj. Jej maximálna rýchlosť bude atakovať hranicu 140 km/h.

Lada Niva Travel ponúkne dĺžku 4100 mm a tiež svetlú výšku 220 mm. Pohon 4×4 bude zapnutý permanentne a chýbať nebude ani uzávierka medzinápravového diferenciálu či redukcia. Za základnú verziu Classic, ktorá svojou výbavou neohúri ale ani nesklame, zaplatíte len 762 900 rubľov, čo je v prepočte približne 8500 eur. V základe tak dostanete napríklad 16-palcové plecháče, airbag šoféra, elektricky ovládané predné okná, 12V zásuvku, USB port, centrálne uzamykanie či nastaviteľné vyhrievané zrkadlá.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Naopak najdrahšia verzia Luxe Off-road bude k dispozícii za 920 900 rubľov čo je v prepočte asi 10 240 eur. Tu nebudú chýbať vymoženosti ako vyhrievané predné sedadlá, parkovacie senzory, cúvacia kamera, klimatizácia, vyhrievané čelné sklo, multimediálny systém so 7-palcovou obrazovkou či 16-palcové hliníkové disky. Za tieto peniaze je Lada Niva Travel vo všetkých svojich prevedeniach naozaj veľmi silným konkurentom nie len nižšej, ale aj strednej triedy automobilov, ktoré môžeme nájsť aj v našej ponuke. No čo, dali by ste sa zlákať novou Ladou Niva Travel?

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button