Automobily

Pocta Carrollovi Shelbymu

Shelby Super Snake Speedster

Nový unikátny limitovaný model bez strechy s 825 koňmi pod kapotou. To je Shelby Super Snake Speedster, ktorý vznikol ako pocta Carrollovi Shelbymu k výročiu jeho nedožitých 98 narodenín. Jeho výroba bude striktne limitovaná a na cesty sa tak dostane len 98 exemplárov. Je inšpirovaný speedstermi z päťdesiatych rokov minulého storočia. Okrem brutálnej nálože pod kapotou ponúkne aj mohutný bodykit a ešte mohutnejší zvuk.

Agresívny bodykit drsného modelu Shelby Super Snake Speedster sa môže pochváliť mohutnými nárazníkmi, ktoré oplývajú detailmi prebratými z pretekárskych automobilov, obrovskými nasávacími otvormi, vstupujúcimi blatníkmi či zadným športovým spojlerom. Shelby Super Snake Speedster je určený len pre dvojicu pasažierov. Nad ich hlavami sa vypína takpovediac “hardtop”, ktorý bol súčasťou tak pretekárskych speedsterov ako aj monopostov v minulom storočí. Aj kvôli nemu prišiel limitovaný stroj Shelby Super Snake Speedster o zadné sedadlá. Chýbať mu však určite nebudú.

Len 98 exemplárov…

Shelby Super Snake Speedster ponúkne až 825 koní. Z nuly na stovku to dá 3,5 sekundy.

Srdcom športiaka s cválajúcim koňom v znaku je 5,0 litrový osemvalcový motor Coyote ktorý je prepĺňaný kompresorom Whipple. Vďaka dokonalému vyladeniu model Shelby Super Snake Speedster zo svojho agregátu vytlačí až 825 koní. Z nuly na stovku to dá 3,5 sekundy. Prenos sily na zadný pár kolies zabezpečuje buď špeciálne upravená manuálna prevodovka, alebo štandardný automat.

Úpravami prešiel aj podvozok. Za príplatok bude môcť Shelby Super Snake Speedster dostať dokonca špeciálne okruhovo vyladený podvozok Penske. Automobil stojí na 20-palcových kolesách. Do stavu pokoja ho dostanú prémiové brzdy Brembo. Limitovaná edícia modelu Shelby Super Snake Speedster sa začne predávať za zhruba 139 000 dolárov. Či je už všetkých 98 exemplárov rozchytaných, to s určitosťou povedať nevieme. Čo však vieme potvrdiť je fakt, že tento model je naozaj nádhernou poctou Carrollovi Shelbymu, ktorý je otcom všetkých unikátnych supervýkonných a hlavne kultových modelov Shelby. Česť jeho pamiatke…

Inzercia Odťahová služba Rečičár

 

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button