Automobily

Mestské SUV pre Indiu s nádychom prémie!

Škoda Kushaq

Indický trh je vo veľa ohľadoch špecifický. Škodovka sa snaží už niekoľko rokov preraziť práve tu. Do boja postavila mestské SUV Kushaq, ktoré má zaujať nie len prepracovaným dizajnom či kvalitou, ale aj detailmi, ktoré potešia práve indického motoristu. Škrabku na ľad či vyhrievané sedačky by asi v Indii neocenili. Avšak odkladací priestor pre amulet, to už áno! V Škode Kushaq veru chýbať nebude. Podarí sa novému modelu preraziť na perspektívnom indickom trhu?

Európske automobily nie sú na indickom trhu veľmi populárne. Ťažko povedať, prečo tieto autá nevedia osloviť domáceho zákazníka tak, ako indické značky. Škoda Kushaq však nie je pravým európskym automobilom, hoci na svojom “nose” nosí okrídlený šíp. Je to automobil vytvorený Indmi pre Indov. A vďaka tejto kombinácii by na veľmi perspektívnom indickom trhu mohol preraziť.

Žiadna lacnota…

Batožinový priestor ponúkne objem 385 litrov

Indická Škodovka narástla 4221 mm na dĺžku, 1612 mm na výšku a 1760 mm na šírku. Rázvor náprav ponúkne 2651 mm. Je rovnaký ako pri európskej Škode Kamiq. Mestské SUV Škoda Kushaq vychádza z minuloročného konceptu Vision In. Na Indickom trhu je Škoda vnímaná ako prémiová značka. A nový Kushaq ako prémia naozaj vyzerá. Napriek tomu, že by sme na nenáročnom indickom trhu čakali skôr nekvalitnejšie materiály, opak je pravdou. Škoda Kushaq prináša všetko, čo ponúkne napríklad Škoda Fabia, či Škoda Kamiq na našom trhu. Hoci je automobil určený pre Indiu, nekvalitu veru nečakajte.

Interiér nesie nádych prémie. U nás sme na to zvyknutí. V Indii je to však niečo extra. Škoda Kushaq ponúkne napríklad vychytávky ako ambientné osvetlenie, infotainment s dotykovou obrazovkou s priemerom 10 palcov dokonca neskôr pribudne aj digitálny prístrojový štít. Batožinový priestor ponúkne objem 385 litrov. Vďaka veľkému vplyvu Indov na samotný vývoj automobilu nájdeme v Škode Kushaq rôzne detaily, ktoré by sme v Európe napríklad nechápali. Väčší priestor nad hlavou zabezpečí, že sa indický šofér pohodlne vmestí do Kushaqu aj s turbanom na hlave. Doplnený bol aj priestor pre amulety, ktoré Indi radi nosievajú pri sebe a uctievajú. Klimatizácia dostala veľmi slabé odhlučnenie a to z dôvodu, že indickí pasažieri ju potrebujú poriadne počuť, aby uverili, že naozaj správne funguje. Ďalej v novej Škode Kushaq nechýbajú napríklad ani odvetrávané sedadlá.

Pod kapotou indickej Škody Kushaq bude pracovať benzínový jednolitrový trojvalec TSI s výkonom 85 kW, ako aj benzínový 1,5 litrový TSI štvorvalec s výkonom 110 kW. Oba motory budú prispôsobené na palivo s nižším oktánovým číslom, ktoré je v Indii bežné. Predné kolesá sa budú roztáčať vďaka šesťstupňovému manuálu. Za príplatok budú dostupné aj automatické prevodovky. Pre litrový motor bude v ponuke šesťstupňový automat a 1,5 litrový motor bude môcť byť spárovaný aj so sedemstupňovým automatom DSG. Výroba nového SUV Škoda Kushaq bude prebiehať v indickej fabrike Púné.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button