Automobily

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello: Veľmi chutná jednorázovka

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello

Taliani jednoducho vedia, ako urobiť život krásnym. Dobré jedlo, elegantné autá a exkluzívne víno – tým je Taliansko známe. Dve z týchto vecí sa teraz spájajú v jeden celok, pretože Maserati oslavuje jedno z najhorúcejších červených vín v krajine exkluzívnym špeciálnym modelom.

Maserati vzdáva hold kvalitnému vínu…

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello je prispôsobená verzia plne elektrického GranCabrio Folgore.

To, čo by v Nemecku bolo asi niečím “suchým” ako napríklad „VW Passat TDI Müller-Thurgau“, znie v taliančine ako lingvistická symfónia: „Maserati GranCabrio Folgore Tignanello“.

 Maserati GranCabrio Folgore Tignanello je prispôsobená verzia plne elektrického GranCabrio Folgore, ktorá bola vytvorená ako súčasť programu individualizácie Maserati Fuoriserie. Toto jedinečné vozidlo bolo vyrobené pre vinárstvo Marchesi Antinori na oslavu 50. výročia Tignanello, jedného z najvplyvnejších a najinovatívnejších červených vín. Auto bude vydražené 14. júla 2024 v rámci festivalu Napa Valley na Arts for All Gala v Kalifornii, jednej z popredných umeleckých charitatívnych podujatí v Spojených štátoch.

Vonkajší lak „Terra di Tignanello“ ušľachtilého vozidla má gaštanový odtieň, ktorý je inšpirovaný pôdou viniča. Tento odtieň „zohrieva“ medená bordová červená, pripomínajúca centrálne červené tóny barikových sudov typické pre Tignanello. Kolesá a brzdové strmene sú v čiernej farbe, zatiaľ čo emblémy sú odeté do medenej. Čierna je aj látka plátenej strechy.

Vo vnútri sú sedadlá potiahnuté kožou zdobenou striebornou a bordovou rebrovanou látkou. Táto inovatívna tkanina s názvom Vegea má evokovať vzor radov viniča na kopci Tignanello. Tmavé briarové drevo s laserovým gravírovaním zdobí panely a obsahuje textové detaily o vytvorení Tignanello. Elegantná výšivka na opierke hlavy spája trojzubec Maserati s ochrannou známkou Tignanella – slnkom, ktoré je už dlho identifikačným symbolom na etikete fľaše. Rovnaký symbol je vyrezaný laserom na stredovom tuneli.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

GranCabrio Folgore je prvý plne elektrický kabriolet v luxusnom segmente a najrýchlejší elektrický kabriolet na trhu. Vozidlo vybavené batériovým systémom založeným na 800-voltovej technológii ponúka vynikajúci výkon v kombinácii s typickým komfortom a eleganciou Maserati. S výkonom 560 kW nezostáva nič nesplniteľné, pokiaľ ide o špičkový výkon. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 2,9 sekundy a maximálka končí až pri 290 km/h. Zo sľúbeného dojazdu až 450 km však určite veľa nezostáva..

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button