Automobily

Mansory vytunilo špičkové Ferrari 812 GTS! Výsledok = ešte brutálnejší a jedinečnejší stroj

Mansory Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera

Nemecká dielňa vypúšťa na cesty stále šialenejšie automobily Posledným strojom z dielne Mansory je vytuningované Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera. Taliansky superšport už bez tak na ceste neprehliadnete. No s kitom od Mansory sa z neho stala beštia, ktorá nechce vytrhať svojimi kolesami len asfalt z cesty, ale aj požrať všetky ostatné autá či chodcov naokolo. Zvuk tejto príšery sme síce nepočuli, ale vieme si predstaviť, s akým revom sa musí preháňať po cestách. Úžas a hrôza zároveň.

Mansory produkuje stále šialenejšie úpravy…

Automobil Mansory Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera je postavený na aftermarketových diskoch, ktoré tak nejak do celého modelu proste nezapadajú.

Prepracovaný predný nárazník dostal karbónový splitter. Predná maska sa odela do temnej čiernej, ktorá následne plynulo prechádza do kontrastnej červenej farby. Od nárazníku sa cez kapotu až po zadnú časť auta tiahne talianska trikolóra. Po vzore predného nárazníka, nemecký kit od Mansory ponúkne aj agresívne vyzerajúce prahy ako aj blatníky s početnými prieduchmi. Spätné zrkadlá dostali nové kryty. Údajne spolu s vystúpenými prahmi majú zabezpečiť lepšie obtekanie vzduchu. Zadnej časti zas kraľuje obrovské karbónové krídlo.

Automobil Mansory Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera je postavený na aftermarketových diskoch, ktoré tak nejak do celého modelu proste nezapadajú. Vedeli by sme si predstaviť ostro rezané päť či sedemlúčové temné čierne disky, alebo disky na štýl turbíny, no nie takéto divné kolesá, evokujúce elektromobily. Jednoducho sa sem nehodia. Nemecká dielňa neposkytla takmer žiadne údaje o motore takže môžeme len predpokladať, že pod kapotou sa bude ukrývať rovnaké pohonné ústrojenstvo, aké ponúkne aj štandardná verzia modelu Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera. Mansory údajne len zdvihlo jeho výkon o 30 koní na finálnych 830 koní. Z nuly na stovku tak dokáže Mansory Ferrari 812 GTS Stallone Tempesta Nera vypáliť za 2,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť dosiahne hranicu 344 km/h. Cenovku tohto špeciálu sa bez opýtania priamo u výrobcu, respektíve tunera, nedozviete.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button