Automobily

Manhart sa vyhral s prekrásnym BMW M8 Competition! Výkon podrástol o 200 koní

Manhart MH 800

BMW M8 Competition je nádherný športový automobil s dušou, odkazom predkov a brutálnym výkonom aj vo svojej továrenskej podobe. Konštruktérom z firmy Manhart sa však podarilo tento jedinečný kúsok ešte viac ozvláštniť a vylepšiť tak, aby bol skutočne unikátny. Zdvihli mu výkon, postarali sa o krásne karbónové detaily a nazvali ho Manhart MH 800.

Manhart neupravuje len modely BMW…

Manhart MH 800 ponúka aj zvodové potrubia bez katalizátorov, ktoré však na mnohých trhoch nie sú legálne.

Originálny model BMW M8 Competition dostal pod kapotu 625 koní, ktoré jeho stvoritelia dostali zo 4,4 litrového osemvalcového biturbo motora. V dielni Manhart si však povedali, že sa dá naladiť aj lepšie. A výsledok? 823 koní získaných nielen vďaka softwarovým, ale aj vďaka hardwarovým úpravám. Turbo prešlo modernizáciou, rovnako ako medzichladič, sanie a výfuk. Nerezové výfuky dostali štvoricu okrúhlych koncoviek s priemerom 100 mm. Stovka rúra už tak nie je viac vtipom, ale realitou. Vďaka všetkým úpravám dokáže Manhart MH 800 z nuly na stovku vystreliť len za 2,6 sekundy. Zo stovky na 200 km/h mu to trvá necelých 6 sekúnd. Úžasný výkon!

Manhart MH 800 ponúka aj zvodové potrubia bez katalizátorov, ktoré však na mnohých trhoch nie sú legálne. V Európe by si kvôli nim tento krásny špeciál po bežných cestách nepojazdil. A to by sme nechceli, aby bol pred zrakmi okoloidúcich ukrytý a jazdený len na okruhoch. Konštruktéri tiež zabudovali do vylepšeného stroja BMW M8 Competition nové odpruženie značky KW Suspensions. Kolesá Spider majú rozmery 21-palcov vpredu a 22-palcov vzadu.

Dizajn upraveného modelu Manhart MH 800 je jedným slovom krásny. Nevieme, ako by sme lepšie vystihli jedinečnosť tohto auta. Jednoducho je krásne. Maska dostala karbónové vylepšenia, rovnako aj zadná časť, prahy, blatníky či difúzory. Nechýba vylepšený spojler. Vo vnútri automobilu za radikálne zmeny nediali. Volant sa odel do Alcantary a samozrejme, po vzore exteriéru, aj vo vnútri sa nachádza množstvo detailov z uhlíkových vlákien, ako napríklad karbónové pádla pod volantom, ktoré dokonale ladia so zovňajškom a celkovo so športovým charakterom unikátneho automobilu. Majitelia dielne Manhart sa rozhodli, že model Manhart MH 800 bude striktne limitovaný. Z dielne vyrazí na cesty len 10 unikátnych strojov, ktoré prejdú ich úpravami.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button