Automobily

Ak by bol ešte o kúsok nižšie, budú za ním lietať iskry! Taký je Aventador od Liberty Walks

Liberty Walks GT EVO Lamborghini Aventador

Japonský tvorca mohutných bodykitov s obnaženými nitmi a industriálnym dizajnom predstavuje svoj posledný výtvor. Liberty Walks poznáme zo šialených úprav superluxusných športiakov. Ich prácu sme obdivovali aj osobne na autosalóne v Ženeve. Štýl tejto dielne je populárny nielen na domácom trhu, ale po celom svete. Widekit – rozšírený bodykit tentokrát naložili na Lamborghini Aventador, ktoré okrem toho znížili tak, že sa jeho pomyselné chĺpky jemne dotýkajú vozovky. Ak by bolo ešte nižšie, lietali by za ním najskôr iskry. Na našich cestách by ste sa s ním mohli premávať akurát tak na odťahovke…

Yikes. You must get a lot for your money…

Spoločnosť Liberty Walks inšpiráciu na svoje bodykity a úpravy čerpá z japonského štýlu Bosozoko. Ten bol prezentovaný v 50-tych rokoch minulého storočia ako mládežnícka subkultúra.

Základ spoločnosti Liberty Walks položil Wataru Kato v roku 2008, keď pre svojho kamaráta upravil Lamborghini Murciélago. Odvtedy svoje široké bodykity začal vyrábať pre rôzne automobily. Sústredí sa však na čo najluxusnejšie značky, čoho dôkazom je aj posledný výtvor, úprava pre Lamborghini Aventador. Posledný bodykit je tak akýmsi rozlúčkovým kitom, ktorý dáma pomyselnú bodku za týmto modelom, ktorý sa pomaly ale isto poberá do automobilového dôchodku.

Spoločnosť Liberty Walks inšpiráciu na svoje bodykity a úpravy čerpá z japonského štýlu Bosozoko. Ten bol prezentovaný v 50-tych rokoch minulého storočia ako mládežnícka subkultúra, ktorá bola spojená s úpravami motocyklov. Z motoriek sa rozšíril tento štýl aj na autá. Nositeľmi tejto kultúry boli gangy v Japonsku, ktoré dosahovali na vrchole v roku 1982 nemalé počty členov. Údajne viac ako 42 500. Aj dnes musíme uznať, že dizajny spoločnosti Liberty Walks sú odvážne, rebelské a vyzývavé. Ale tak to presne fanúšikovia tejto spoločnosti chcú.

Lamborghini Aventador, toré upravila japonská firma Liberty Walks, má nadviazať na prvý automobil, ktorý bol stvorený Wataruom Katom, na Lamborghini Murciélago. Automobil dostal rozšírenie náprav, rozšírenie blatníkov, nárazníkov so splittermi, ktoré takmer bozkávajú zem, tiež prahov. Zmeny sa dočkala aj kapota, ktorá plynule, spolu s nárazníkom, prechádza do rozšírených podbehov a do bočných prahov. Vďaka rozšíreniu zadnej časti mohol divoký stroj dostať väčšie bočné nasávacie otvory s agresívnym tvarom. Zadnej časti kraľuje mohutné krídlo. Farba oficiálne odprezentovaného bodykitu je dokonale kontrastná. Karbón v kombinácii so žltým lakovaním karosérie pôsobí veľmi športovým, agresívnym a jedinečným dojmom.

Liberty Walks dala meno tomuto bodykitu GT EVO. Vyrobí ho len vo veľmi malom množstve, konkrétne 20 kusov. Žltočierny model z fotografií, ktoré vidíte v tomto článku, je už tretí v poradí. Cena tejto úpravy štartuje na sume 94 600 amerických dolárov. Tento najlacnejší variant je však vytvorený z plastu. Ak by ste mali záujem o lepšie materiály, poriadne si priplatíte. Najdrahší variant z karbónu stojí neuveriteľných 187 000 dolárov. Keď si k tomu pripočítate ešte cenu samotného Lamborghni Aventador a prácu japonských technikov, budete musieť predať najskôr váš byt. A možno aj dva, aby ste si tento jedinečný limitovaný špeciál mohli dovoliť.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button