Technika

LEGO prichádza s novou stavebnicou! Vzdáva poctu ikonickému skútru Vespa 125

LEGO Vespa 125

Svetoznáma stavebnica LEGO len nedávno priniesla na trh krásny model Fiatu 500. K ikonickému štvorkolesovému vozítku sa dnes pripája nová, avšak dvojkolesová, ikona talianskych ciest, skúter Vespa 125 s retrodizajnom šesťdesiatych rokov. Ponuka rady LEGO Creator sa rozrastá o stavebnicu 10289 Vespa 125.

Ďalšia talianska legenda z edície LEGO Creator…

tavebnica dostala pastelovú modrú farbu, ktorá patrí v ponuke LEGO údajne k tým najvzácnejším. V rovnakom odtieni sa minulý rok na trhu objavila aj stavebnica modelu Fiat 500.

LEGO Creator je rada stavebníc, ktorá prináša svetu tie najzaujímavejšie a najvernejšie modely reálnych automobilov či motocyklov, ktoré si s obľubou nekupujú len deti, ale aj dospelí zberatelia a nadšenci. Aj preto sa nový model LEGO Vespa 125 stretol s veľmi pozitívnym ohlasom. Stavebnica sa skladá z 1106 dielov. Finálny model má rozmery 35 cm na dĺžku, 22 cm na výšku a 12 cm na šírku. Azda najobdivuhodnejšie sú na stavebnici dokonalé detaily, ktoré potešia nejedného puntičkára.

Stavebnica dostala pastelovú modrú farbu, ktorá patrí v ponuke LEGO údajne k tým najvzácnejším. V rovnakom odtieni sa minulý rok na trhu objavila aj stavebnica modelu Fiat 500. Fiatka sa okrem modrej dala kúpiť aj v klasickej žltej. Stavebnica LEGO Vespa 125 ponúkne nadšencom funkčné riadenie, kryt rezervného kolesa, delené sedadlá, prepravný košík s kvetom, bielu prilbu s hnedými okuliarmi, funkčný stojan či odnímateľný kryt motora, pod ktorým sa dokonca pohonné ústrojenstvo čiastočne aj nachádza.

Zaujímavosťou stavebnice LEGO Vespa 125 je aj ŠPZ-ka s evidenčným číslom 23 04 46. Nič vám toto číslo nehovorí? Ozajstným milovníkom modelov Vespa je však toto číslo, alebo lepšie povedané tento dátum, veľmi známy. Je to deň a rok registrácie prvotného patentu spoločnosti Piaggio na jej ikonický model Vespa. Do predaja sa má najnovšia stavebnica dostať oficiálne už zajtra, 1.3.2022. Jej cena sa bude pohybovať na hranici 100 eur.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button