Motocykle

Už sa nevieme dočkať! Honda XL750 Transalp prichádza s cenami

Honda XL750 Transalp

Dočkali sme sa cenníka legendárneho motocykla Honda 750XL Transalp. Na trh sa dostane so zaujímavou základnou cenovkou. Hoci sa niekomu môže zdať vyššia, je to len uhol pohľadu. Kto však vie, čo za svoje peniaze dostane, nebude vôbec váhať a vrhne sa na novinku Honda 750XL Transalp pre rok 2023. My sa už nevieme dočkať, ako pri našom teste vysadneme do jej sedla a preženieme ju po cestách necestách nášho Slovenska.

Honda Transalp je pre všetkých…

Srdcom motocykla bude kvapalinou chladený dvojvalcový osemventilový radový motor s výkonom 67,5 kW a krútiacim momentom 75 Nm.

Oficiálny importér motocyklov Honda pre Slovensko potvrdil cenovku pre model Honda XL750 Transalp. Štartovať bude na sume 9 990 eur. K dispozícii bude mať záujemca o tento legendárny motocykel aj množstvo doplnkov, ktoré určite stoja za každé euro. Kto pozná motocykle Honda, nebude nad týmto modelom veľmi dlho premýšľať a čo najskôr ho zaparkuje do svojej garáže. Čo za takmer desaťtisíc eur nový majiteľ dobrodružnej motorky Honda XL750 Transalp dostane?

Srdcom motocykla bude kvapalinou chladený dvojvalcový osemventilový radový motor s výkonom 67,5 kW a krútiacim momentom 75 Nm. Jazdcovi ponúkne štyri jazdné režimy, ako aj plne nastaviteľný režim User, ktorý si jazdec môže “ušiť” podľa svojich predstáv. Nebude chýbať ani systém nastaviteľnej kontroly trakcie HSTC či systém zamedzujúci nežiadúce zdvíhanie predného kolesa. Brzdenie motorom bude možné nastaviť v troch úrovniach. Prémiové vybavenie motorky ponúkne aj 5-palcový farebný TFT displej, ktorý ponúkne aj hlasové ovládanie. Motorke tiež nebude chýbať Full-LED osvetlenie. Prevodovka je 6-stupňová manuálna.

Honda XL750 Transalp stojí na oceľovom ráme. O odpruženie stroja sa postarala značka SHOWA. Predná časť motorky je vybavená vidlicou so zdvihom 200 mm. Vzadu nárazy eliminuje tlmič s prepákovaním a zdvihom 190 mm. Predok sa tiež môže pochváliť dvojicou 310 mm brzdových kotúčov na 21-palcovom vypletanom kolese. Zadné koleso je o tri palce menšie a dostalo jeden 256 mm kotúč. Ak by ste smútili, že 750-ku nemôžete so svojim A2-kovým vodičákom osedlať, Honda pre vás má potešujúcu správu. Model Transalp bude k dispozícii aj pre A2-jkárov. S udávanou spotrebou 4,35 litra na 100 km a nádržou s objemom 16,9 litra by ste pri pohodovej jazde mohli na jedno natankovanie prejsť pohodlne aj cez 400 kilometrov. Uvidíme, aká bude realita pri našom teste, na ktorý sa veľmi tešíme.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button