RETRO

Kopec roboty, výsledok úžasný. Restomod Lancia Aurelia s motorom od Bussa

Lancia Aurelia European CSL Restomod

Britská spoločnosť Thornley Kelham sa pustila do opravy nádherného historického automobilu Lancia Aurelia. Vytvorili nádherný restomod (úprava sériovo vyrábaného vozidla inštaláciou moderných technológií do samonosnej karosérie), ktorý poteší tak najstaršie, ako aj najmladšie generácie motoristov. Okrem krásnej úpravy a jedinečného dizajnu ponúkne štýlový restomod aj azda najkrajšie znejúci motor V6 od slávneho talianskeho konštruktéra Giuseppeho Bussoa.

Jeden z trojice unikátov…

Šesťvalec s objemom 3,2 litra dosahuje výkon až 300 koní a podľa znalcov má ten najkrajší zvuk spomedzi všetkých šesťvalcov na svete.

Meno Thornley Kelham nie je v oblasti reštaurovania automobilov a výroby restomodov žiadny neznámy pojem. Dokonca rukami tejto firmy už prešiel aj model Lancia Aurelia, ktorý dostal prezývku Outlaw. Je postavený po vzore pretekárskeho špeciálu Lancia Aurelia B20GT z roku 1951. Vyzerá perfektne. Briti však nechceli ostať len pri jednom modeli a upraviť sa chystajú až trojicu nádherných historických automobilov Lancia Aurelia. Momentálne vyšiel z dielne už v poradí druhý stroj. Tentokrát stavili konštruktéri na luxus a unikátny šesťvalec Busso.

Nový restomod Lancia Aurelia s označením European CSL, dostal ľahšiu hliníkovú karosériu, vďaka ktorej automobil váži len 1,1 tony. Konštruktéri osadili do tohto automobilu aj jedinečný motor Busso od Alfa Romeo. Šesťvalec s objemom 3,2 litra dosahuje výkon až 300 koní a podľa znalcov má ten najkrajší zvuk spomedzi všetkých šesťvalcov na svete. Silu na zadné kolesá bude z neho prenášať päťstupňová manuálna prevodovka. Restomod dostal moderné brzdy, upravený podvozok, samosvorný diferenciál a dokonca aj posilňovač riadenia. Ale iba na požiadanie. Interiér je dobový, luxusný avšak s modernou výbavou. Nechýbajú koža Alcantara či klimatizácia. Na modeli plánujú jeho stvoritelia pracovať až 5000 hodín. A cena? S najväčšou pravdepodobnosťou bude astronomická.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button