Automobily

Maybach do terénu? Krásna vízia vzdáva hold zosnulému Virgilovi Ablohovi

Maybach inspired by Virgil Abloh

Mercedes vzdáva hold svojou najnovšou inštaláciou zosnulému dizajnérovi, architektovi, kreatívcovi a návrhárovi Virgilovi Ablohovi, ktorý spolupracoval na vizionárskych projektoch nemeckej hviezdy. Na základe želaní rodiny zosnulého dizajnéra Mercedes odhalil svoj inšpiratívny projekt terénneho Maybachu, ktorý bol navrhnutý tak, aby inšpiroval budúce generácie. Mercedes na dva dni otvorí dvere Rubell múzea pre študentov dizajnu, ktorí takýmto spôsobom môžu prevziať odkaz zosnulého návrhára a inšpirovať sa ním vo svojej budúcej tvorbe.

Terénny Maybach by sa uživil aj v produkčnej verzii…

Tímy Maybach a Mercedes-Benz týmto spôsobom chcú poďakovať Virgilovi Ablohovi za inšpiráciu.

Dizajn vízie terénneho Maybachu bol postavený od muly. Nepodobá sa doteraz na žiadne z vízii nemeckej hviezdy. Virgil Abloh v spolupráci s Gordenom Wagenerom, interpretovali luxusnú identitu značky Mercedes-Maybach. Novým dizajnovým jazykom chceli posunúť hranice funkčnosti a štýlu tohto luxusného terénneho konceptu. Luxusný Maybach, ktorý si má primárne hľadať svoje teritórium mimo spevnených ciest, by mal jazdiť na čisto elektrický pohon. Je tak tým správnym automobilom do prírody, ktorý svoje okolie nebude rušiť ani hlukom a ani exhalátmi. A k tomu všetkému ešte aj veľmi dobre vyzerá.

Interiér je navrhnutý s dôrazom na jedinečný štýl, samozrejme luxus, pohodlie, ako aj na takpovediac terénny dizajn. Pre Abloha a Wagenera boli hlavnými prvkami pri tvorbe dizajnu luxusného terénneho Maybachu hlavne úplná kreatívna sloboda a žiadne výrobné obmedzenia, ktoré bránia kreatívcom pri tvorbe napríklad produkčných automobilov. Aj vďaka týmto prvkom tak vznikol projekt Maybach, ktorý dostal napríklad priehľadný povrch prednej kapoty, solárne články, dĺžku takmer šesť metrov či naozaj provokatívny dizajn. Tento automobil sa s najväčšou pravdepodobnosťou do sériovej výroby nedostane, no má za úlohu rozprúdiť konverzáciu. Konverzáciu o budúcnosti a o dizajne elektrických modelov, ktoré môžu byť aj nevšedné, zaujímavé či luxusné.

Sila Ablohovej práce nespočívala len v produktovom dizajne, ale aj v objavovaní impulzov, ktoré jeho prácu podnecovali. Aj unikátny koncept, alebo lepšie povedané, vizionárske vozidlo Maybach, bolo inšpirované prírodou a jej objavovaním, z pohodlia vášho luxusného automobilu. Tímy Maybach a Mercedes-Benz týmto spôsobom ďakujú Virgilovi Ablohovi za inšpiráciu pri každodennom skúmaní sily medziodvetvového dialógu s cieľom vytvorenia lepšej, viac inkluzívnej budúcnosti nielen v automobilovom priemysle.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button