Info

Päťdverová Lada Niva sa lúči. Nie je o ňu záujem

Lada Niva Legend

Legendárny automobil, ktorý sa ako jeden z mála udržal na svetovom trhu už viac ako 40 rokov v takmer nezmenenej podobe, vyraďuje zo svojej ponuky najväčšiu päťdverovú verziu. Lada Niva, dnes označovaná ako Legend, v minulosti Lada 4×4 či v pôvodnom názve Lada Niva končí s výrobou 5-dverovej verzie. Dôvod je jednoduchý. Nie je o ňu záujem. Fanúšikovia oveľa viac siahajú po klasickom trojdverovom prevedení.

Trojdverová Lada Niva má na konte viac ako 3 milióny predajov…

Oficiálne informácie o ukončení výroby päťdverového modelu by mali byť poskytnuté koncom tohto roka.

Päťdverová Lada Niva s interným označením VAZ-2131 sa po prvýkrát na trhu objavil v roku 1993. Aj tento model môžeme označiť za nestarnúci. Počas svojej 27-ročnej histórie sa zmenil len minimálne. Predalo sa ho však len o niečo málo viacej ako 100 000 kusov a to je naozaj veľmi malý počet v porovnaní s trojdverovou Ladou Niva, ktorej sa od začiatku výroby v roku 1977 predalo cez 3 milióny kusov. Oficiálne informácie o ukončení výroby päťdverového modelu by mali byť poskytnuté koncom tohto roka. Objednávky na ďalšie 5-dveráky Lada už neprijíma.

Päťdverová Lada Niva, hoci je väčšia ako trojdverák, nedosahuje také vlastnosti v teréne ako jej menšia sestra a aj práve pre to je tento automobil nie veľmi obľúbený medzi motoristami. Aby sa však ani milovníci väčšej verzie Lada Niva necítili ukrivdení, ruská automobilka má pre nich pripravenú adekvátnu náhradu. Na trhu je k dispozícii takpovediac nepriamy nástupca a to model Lada Niva Travel. Tento model bol predstavený už v roku 1998 s označením AvtoVaz 2123. Predával sa medzičasom aj pod menom Chevrolet Niva. Je modernejším automobilom, ktorý by mal splniť nielen terénne ale aj rodinné požiadavky svojho majiteľa.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button