Automobily

Kompaktný elektrický obytňák Renault Kangoo Hippie Caviar Motel sa objavuje na prvých snímkoch

Renault Kangoo Hippie Caviar Motel

Francúzska značka prichádza ku koncu leta s novým konceptom obytného elektrického vozidla, ktoré predstaví na výstave IAA Transportation v nemeckom Hannoveri. Je to model Renault Kangoo Hippie Caviar Motel, stojí na základe rodinného MPV-čka Kangoo a Francúzi ho zatiaľ ukazujú svetu len na niekoľkých digitálnych vyobrazeniach. Na skutočné fotky či bližšie informácie si teda budeme ešte musieť chvíľočku počkať.

Renault oficiálne predstaví svoj obytný voz už o pár týždňov…

Renault Kangoo Hippie Caviar Motel by mal byť elektromotorom postaveným na platforme Kangoo L2 E-Tech Electric, pričom sa o pohon 90 kW elektromotora bude starať 45 kWh akumulátor.

Renault Kangoo Hippie Caviar Motel svojim dizajnom nadväzuje na minuloročný takmer rovnomenný koncept, ktorého jediným rozdielom bol jeho základ vo väčšom modeli Renault Master. Už podľa mena nového konceptu Renault Kangoo Hippie Caviar Motel môžeme predpokladať, že v kompaktnom prevedení poskytne pasažierom na cestách všetky prednosti hotela, bez ďalšej potreby rezervácie izby v miestach, v ktorých sa budete pohybovať.

Podľa doteraz odhalených obrázkov môžeme potvrdiť, že automobil dostane štýlové polepy a fólie, tiež strešný nosič Či panoramatickú strechu. Renault tiež prezradil, že v jeho vnútri bude k dispozícii lavica, ktorá dostala ďalšie funkcie, ako napríklad rozkladateľnosť do rozmerov pohodlnej postele. Vedľa nej pasažierom poslúžia inteligentne navrhnuté odkladacie priestory, v ktorých môžu odviezť tak športové náčinie, ako aj ďalší rozmernejší náklad. Ďalšie detaily či fotografie ostatných častí interiéru prídu až s predstavením modelu na výstave IAA v Hannoveri, konkrétne 19. septembra. Renault Kangoo Hippie Caviar Motel by mal byť elektromotorom postaveným na platforme Kangoo L2 E-Tech Electric, pričom sa o pohon 90 kW elektromotora bude starať 45 kWh akumulátor. Automobil bude schopný na jedno nabitie prejsť 286 km a z nuly na stovku to zvládne pod 12 sekúnd. Vnútro bude tvorené recyklovateľnými materiálmi či materiálmi z obnoviteľných zdrojov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button