Automobily

Jeep Avenger e-Hybrid s 1.2 litrovým turbomotorom a 48V mildhybridnou technológiou za menej ako 30 000 eur

Jeep Avenger e-Hybrid

Po predajnom úspechu Jeep rozširuje ponuku Avengera, európskeho auta roka 2023, o novú verziu Avenger e-Hybrid, ktorá dopĺňa plne elektrické verzie a verzie so spaľovacím motorom. Cieľom je poskytnúť zákazníkom flexibilitu výberu medzi tromi typmi pohonov. Odporúčaná cenovka prevedenia s označením e-Hybrid bola pre nemecký trh stanoven ná 27 000 eur. Na stránke slovenského zastúpenia značky Jeep možnosť objednania tejto verzie stále chýba.

Jeep dopĺňa ponuku o mildhybridný Avenger…

S novým modelovým rokom je k dispozícii množstvo nových možností výbavy.

Vďaka kombinácii automatickej 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky e-DCS6 a integrovaného elektromotora môžu zákazníci jazdiť elektricky aj pri nízkych rýchlostiach. Elektromotor umožňuje v určitých situáciách jazdiť aj s vypnutým spaľovacím motorom.

Tento režim sa aktivuje v mestskej premávke pri rýchlosti nižšej ako 30 km/h a pri ustálenej jazde dosiahne až 1 km v čisto elektrickom režime na mestských a mimomestských cestách alebo keď vodič uvoľní plyn v stabilných podmienkach alebo pri jazde z kopca či na diaľnici, aby ušetril palivo.

Technológia sa používa aj na zapaľovanie motora, ktorý je podporovaný elektromotorom s podporou generátora remeňového štartéra. To umožňuje bezproblémový prechod medzi spaľovacím motorom a elektromotorom pri zachovaní tichej prevádzky.

S novým modelovým rokom je k dispozícii množstvo nových možností výbavy pre celú sériu modelu Jeep Avenger. K vyššiemu komfortu sedenia prispievajú voliteľné kožené sedadlá, ktoré zahŕňajú 6-smerovo elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s masážnou funkciou a 2-stupňovou bedrovou opierkou, ako aj 6-smerovo manuálne nastaviteľné sedadlo spolujazdca.

Novinkou je aj panoramatická sklenená posuvná strecha Command View (voliteľne za 990 eur). Paleta farieb Avenger teraz obsahuje sedem variánt. Nová metalická farba Stone Grey (voliteľná pre všetky stupne výbavy, odporúčaná cena od 890 eur) dopĺňa pestrú paletu farieb so štandardnou rubínovou červenou, ako aj voliteľnou snehovou bielou, sopečnou čiernou, žulovou sivou, jazernou modro-zelenou a slnečnou žltou.

Na vonkajšej strane má jasný a špeciálny odznak. Vo vnútri si vodič môže vybrať medzi 7-palcovým displejom e-Hybrid s informáciami o MHEV, ako je jazdný režim, stav motora a výkon, alebo 10,25-palcový displej e-Hybrid. Okrem toho je vozidlo vvybavené aj pádlami na volante, pomocou ktorých možno ovládať voľbu prevodového stupňa.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button