Automobily

Irmscher vylepšuje prepracovaný Opel Corsa

Irmscher Opel Corsa

Skupina spoločností Irmscher je globálnym lídrom v individualizácii vozidiel Opel/Stellantis. Nový Opel Corsa, ktorý bol nedávno nasadený do predaja u európskycj predajcov, je teraz dostupný aj v športovom vzhľade, ktorý mu dožičila tuningová firma.

Opel už neponúka ostré verzie…

Novým prírastkom je 48V mild hybridný benzínový motor s dodatočným 21 kW elektromotorom.

Približne pred šiestimi mesiacmi Opel komplexne prepracoval svoje obľúbené malé auto. Pozoruhodná je najmä nová predná časť Corsy F. Rovnako ako doteraz sú k dispozícii benzínové motory s výkonmi medzi 75 a 130 k, ako aj čisto elektrická verzia. Novým prírastkom je 48V mild hybridný benzínový motor s dodatočným 21 kW elektromotorom a 6-stupňovou DSG prevodovkou.

Ale späť k úpravcpvi Irmscher. V tejto spoločnosti, ako to robia už desaťročia, chcú dať každému Oplu športový vzhľad, vrátane faceliftovanej Corsy. Spoločnosť so sídlom v Remshaldene predstavuje špeciálny karosársky balík, ktorý okamžite upúta. Športový predný spojler charakterizuje vzhľad prednej časti a vytvára individuálne akcenty.

Dynamický dizajnový jazyk pokračuje od prahových líšt až po zadný difúzor. Športový strešný spojler dodáva zadnej časti športovejší nádych. Podľa úpravcu Irmscher sú všetky diely vyrobené z vysokokvalitného originálneho materiálu a ľahko sa montujú. Okrem popísaného „veľkého“ balenia existuje aj menšie balenie, v ktorom sú bočné lišty riešené o niečo nenápadnejšie. Balíčky začínajú na 750 eurách.

Irmscher Corsa jazdí na 18-palcových kolesách v exkluzívnom dizajne „Turbo Star“. Sú dostupné v športovej čiernej a elegantnej dvojfarebnej verzii. Pre všetky varianty pohonu je k dispozícii zníženie o 30 mm. V závislosti od motora sú ponúkané aj navýšenia výkonu až o cca 20 koní – aj tie je si možné už objednávať u nemeckého úpravcu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button