Automobily

Irmscher vylepšuje prepracovaný Opel Corsa

Irmscher Opel Corsa

Skupina spoločností Irmscher je globálnym lídrom v individualizácii vozidiel Opel/Stellantis. Nový Opel Corsa, ktorý bol nedávno nasadený do predaja u európskycj predajcov, je teraz dostupný aj v športovom vzhľade, ktorý mu dožičila tuningová firma.

Opel už neponúka ostré verzie…

Novým prírastkom je 48V mild hybridný benzínový motor s dodatočným 21 kW elektromotorom.

Približne pred šiestimi mesiacmi Opel komplexne prepracoval svoje obľúbené malé auto. Pozoruhodná je najmä nová predná časť Corsy F. Rovnako ako doteraz sú k dispozícii benzínové motory s výkonmi medzi 75 a 130 k, ako aj čisto elektrická verzia. Novým prírastkom je 48V mild hybridný benzínový motor s dodatočným 21 kW elektromotorom a 6-stupňovou DSG prevodovkou.

Ale späť k úpravcpvi Irmscher. V tejto spoločnosti, ako to robia už desaťročia, chcú dať každému Oplu športový vzhľad, vrátane faceliftovanej Corsy. Spoločnosť so sídlom v Remshaldene predstavuje špeciálny karosársky balík, ktorý okamžite upúta. Športový predný spojler charakterizuje vzhľad prednej časti a vytvára individuálne akcenty.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Dynamický dizajnový jazyk pokračuje od prahových líšt až po zadný difúzor. Športový strešný spojler dodáva zadnej časti športovejší nádych. Podľa úpravcu Irmscher sú všetky diely vyrobené z vysokokvalitného originálneho materiálu a ľahko sa montujú. Okrem popísaného „veľkého“ balenia existuje aj menšie balenie, v ktorom sú bočné lišty riešené o niečo nenápadnejšie. Balíčky začínajú na 750 eurách.

Irmscher Corsa jazdí na 18-palcových kolesách v exkluzívnom dizajne „Turbo Star“. Sú dostupné v športovej čiernej a elegantnej dvojfarebnej verzii. Pre všetky varianty pohonu je k dispozícii zníženie o 30 mm. V závislosti od motora sú ponúkané aj navýšenia výkonu až o cca 20 koní – aj tie je si možné už objednávať u nemeckého úpravcu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button