Automobily

Mercedes-Benz CLE Cabriolet debutuje s výkonom od 197 až do 381 koní! Nie je veru pre každého

Mercedes-Benz CLE Cabriolet

Mercedes-Benz predstavil model CLE Cabriolet. Je to otvorená verzia CLE Coupé so sťahovacou látkovou strechou, s ktorou zdieľa vlastne takmer všetky detaily. Od mechaniky až po dizajn. Ale samozrejme, pri tejto verzii máte možnosť jazdiť s vetrom vo vlasoch alebo slnkom na pleši. Model, ktorý jedným ťahom nahrádza triedu C a triedu E, bude možné objednávať od apríla. Čo by ste ešte o ňom mali vedieť?

Mercedes nemá takmer žiadnu konkurenciu…

Veľký rozdiel medzi modelmi Mercedes CLE Cabriolet a Coupé spočíva v kufri.

Mercedes-Benz CLE Cabriolet je v každom ohľade kupé CLE s látkovou strechou. Počnúc rovnakými rozmermi. Je rozhodne pôsobivý a vzhľadom na celkovú konštrukciu aj pomerne ľahký. A chýbajúca strecha tento dojem umocňuje. Zaoblené tvary s dlhou kapotou priťahujú pohľad k priestoru pre cestujúcich, zatiaľ čo zadná časť je ozdobená svetelným pásom LED. Viacvrstvová strieška je navrhnutá tak, aby poskytovala vysokú tepelnú a akustickú izoláciu a dokonca sa môže sklápať a vyťahovať až do rýchlosti 60 km/h, pričom proces otvárania alebo zatvárania trvá 20 sekúnd.

Samozrejme, interiér modelu Mercedes-Benz CLE Cabriolet sa od kupé nelíši usporiadaním palubnej dosky s 12,3-palcovými digitálnym prístrojovým štítom pod volantom a displejom infotainmentu s uhlopriečkou 11,9 palca v strede. Novinkou je možnosť elektricky nakloniť auto o minimálne 15 a maximálne 40 stupňov, aby sa predišlo nepríjemnému oslneniu, keď je strecha otvorená.

Ďalšie systémy, ktoré kabriolet ponúkne, sú „Aircap“ a „Airscarf“. Prvý systém pozostáva z deflektora na čelnom skle, ktorý smeruje prúdenie vzduchu nad hlavy cestujúcich, a jedného za opierkami hlavy vzadu, ktorý účinnejšie znižuje turbulencie. Druhá vypúšťa prúd teplého vzduchu okolo krku vodiča a spolujazdca.

Veľký rozdiel medzi CLE Cabriolet a Coupé spočíva v kufri, ktorý sa pohybuje so svojim objemom medzi minimálne 295 litrami (s otvorenou strechou) a maximálne 385 litrami (so zatvorenou strechou) vo verzii s látkovou strechou. Operadlá zadných sedadiel sa však dajú sklopiť v pomere 60:40, takže je možné prepravovať aj dlhšie predmety.

K dispozícii je benzínový alebo naftový (motor, ktorému Mercedes-Benz naďalej verí) so 4 alebo 6 valcami. Vždy s podporou mild hybridu. Základným variantom je 220 d s výkonom 197 koní, na vrchole je 450 4Matic so 6-valcom s výkonom 381 k. Neskôr príde aj verzia 53 AMG, ktorá bude neskôr doplnená o výkonnejšiu 63 AMG, ako to bolo aj v prípade kupé. Podvozok je štandardne znížený o 15 milimetrov, na želanie je k dispozícii Dynamic Body Control.

Ceny modelu Mercedes-Benz CLE Cabriolet ačínajú na 66 402 eurách za model s benzínovým motorom s výkonom 204 k bez pohonu všetkých kolies. Model s označením CLE 450 4 Matic je na hornom konci cenníka so svojou základnou 88 358 eur. Hneď ako sa objavia verzie AMG modelu CLE bez strechy, hodnotou “základu” ľahko prekonáte hranicu 100 000 eur. A to ešte nehovoríme o všetkých príplatkových výbavách a možnostiach. Preto sme aj v úvode uviedli, že tento model veru nie je pre každého.

Veľké kabriolety sú na trhu čoraz zriedkavejšie. Zoznam konkurentov pre Mercedes-Benz CLE Cabriolet je pomerne krátky. Je tu BMW radu 4 Cabrio, ktoré práve dostalo nový dizajnAudi ponúka model A5 aj ako kabriolet. A dokonca aj v trochu ostrejšej verzii S5. A to by bol vlastne náš koniec. Hoci… nový Ford Mustang by sa stále dal nazvať „neprémiovou alternatívou“.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button